Domů » Bleskovky » Během letu z Washingtonu na Havaj se cestující samovolně vznítil iPhone 6

Během letu z Washingtonu na Havaj se cestující samovolně vznítil iPhone 6

V letadle se 162 cestujícími se minulý čtvrtek samovolně vznítil iPhone 6, přičemž oheň z telefonu šlehal až do výšky 20 centimetrů. iPhone patřil cestující jménem Anna Crail, která se během letu z Washingtonu na Havaj na smartphonu dívala na film. Posádka letadla byla naštěstí velmi dobře vycvičena a po chvilce byl požár uhašen a letadlo bezpečně přistálo v Honululu. Letadlo patřilo společnosti Pacific Ocean a celkem bylo na palubě 162 cestujících.

iphone_fire

Samovolné vznícení iPhonu vyvolává řadu otázek – je zapnutý telefon na palubě letadla bezpečný? Musí být při letu aktivován letový režim? Na tuto otázku odpověděl expert na letectví John Nance, který uvedl, že chytré telefony či tablety musí být během letu v letovém režimu. Pokud tomu tak není, tak smartphony hledají neustále mobilní, GPS a Wi-Fi a tím se zahřívají.

Toto zahřátí není nikterak nebezpečné, ale zřídka kdy může dojít k situaci, jako zažila Anna. Je velice pravděpodobné, že si koupila vadný kus iPhonu 6, který mohl například disponovat vadnou baterií. Okolnosti vzplanutí telefonu jsou nyní předmětem vyšetřování.

iphone_fire2

Marek Smékal

Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments