Domů » Bleskovky » Během letu z Washingtonu na Havaj se cestující samovolně vznítil iPhone 6

Během letu z Washingtonu na Havaj se cestující samovolně vznítil iPhone 6

V letadle se 162 cestujícími se minulý čtvrtek samovolně vznítil iPhone 6, přičemž oheň z telefonu šlehal až do výšky 20 centimetrů. iPhone patřil cestující jménem Anna Crail, která se během letu z Washingtonu na Havaj na smartphonu dívala na film. Posádka letadla byla naštěstí velmi dobře vycvičena a po chvilce byl požár uhašen a letadlo bezpečně přistálo v Honululu. Letadlo patřilo společnosti Pacific Ocean a celkem bylo na palubě 162 cestujících.

iphone_fire


Samovolné vznícení iPhonu vyvolává řadu otázek – je zapnutý telefon na palubě letadla bezpečný? Musí být při letu aktivován letový režim? Na tuto otázku odpověděl expert na letectví John Nance, který uvedl, že chytré telefony či tablety musí být během letu v letovém režimu. Pokud tomu tak není, tak smartphony hledají neustále mobilní, GPS a Wi-Fi a tím se zahřívají.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Toto zahřátí není nikterak nebezpečné, ale zřídka kdy může dojít k situaci, jako zažila Anna. Je velice pravděpodobné, že si koupila vadný kus iPhonu 6, který mohl například disponovat vadnou baterií. Okolnosti vzplanutí telefonu jsou nyní předmětem vyšetřování.

iphone_fire2

Marek Smékal

10 komentářů

 1. SLOVovca (neregistrovaný)

  A pak se zjistí (jako vždy), že nabíjela nějakou no name nabíječkou z číny nebo že ji kamarád vyměnil doma baterii za nějaký šunt.
  Klasika.

 2. PHiLiPZ (neregistrovaný)

  kolkokrat som zabudol telefon v podzemnej garazi bez signalu, podla tejti spravy ako z Blesku mam cakat vyhorene auto? neverim, ze sa telefon pri hladani siete moze vyraznejsie zahriat

  • Jan (neregistrovaný)

   On by sa hlavne pri prehriati mal vypnut. Aspon co si matne spominam, tak ked som iPad nechal polozeny na Xboxe, sialene sa zohrial a nasledne mi oznamil, ze kym nevychladne, nebude sa dat pouzivat.

   • Člověk nevím. Třeba tam měla nějakou aku „u které ušetřila“, která aby ušetřila nemá třeba teplotní čidlo. Atd. atd. Nebo prostě jen závada, nic není bezchybné.
    I pouzdra mohou být bestie (ne nadarmo to co se prodává přes Apple Store je prostě Applem certifikované). Viz nedávno popálená dívka nějakým cool šíleným pouzdrem s nějakou tekutinou.

   • Certifikované apple púzdra? Trošku sa kroť, to už zaváňa iovcovitosťou :D :D

 3. zipp (neregistrovaný)

  No on taky režim letadlo nevypíná GPS, proč by taky…GPS nic nevysílá, je to pouze přijímač

  • Velda (neregistrovaný)

   Zpracovávání GPS signálu je obvykle nejvíc horká věc, co může telefon dělat, zejména v případě, kdy má dostatečný, ale jen tak tak signál…

   • Ne a ne:) Příjem signálu ze satelitu je nenáročná činnost, dej telefon do Letadlo, vypni displej a nech ho prostě logovat polohu. Bude to dělat celý den, bez zahřátí, resp. ještě déle (den dají loggery s poloviční aku). Síla signálu pak ovlivňuje jen přesnost polohy, nic víc. Telefonu je úplně jedno, zda bude logovat uprostřed louky s 20ti satelity (GPS+Glonass) nebo uprostřed obýváku s žádným.

   • Velda (neregistrovaný)

    Příjem nenáročný je. Zpracování nikoliv. Já o koze, ty o voze…

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *