Domů » Bleskovky » iPhone 6 a 6s dostaly nový kryt přímo od Applu: Ošklivý „batoh“ prodlouží výdrž o jeden den

iPhone 6 a 6s dostaly nový kryt přímo od Applu: Ošklivý „batoh“ prodlouží výdrž o jeden den

Výdrž na jedno nabití nikdy nebyla pro iPhony silnou stránkou a tato slabina se mnohdy stala reklamní zbraní jablečných konkurentů. Apple se však netají tím, že je u něj na prvním místě design a proto raději dává přednost nízké tloušťce telefonu před „tučnou“ baterií. Pokud však přeci jen sníte o delší výdrži, připravil Apple pro iPhone 6 a 6s nový oficiální kryt, který v sobě obsahuje kapacitnější baterii.

  

Kryt se jmenuje Smart Battery Case a prodlouží výdrž zmíněných iPhonů zhruba o jeden pracovní den, pochopitelně v závislosti na využívání. Kryt je nabízen v bílé a černé barvě, a nutno podotknout, že kvůli „bouli“ s baterií příliš krásy nepobral. Jelikož se s iPhonem spojuje skrze Lightning konektor, dosti výrazně telefonu naroste brada a tím i celá jeho výška. Zevnějšku je kryt potažen silikonem, takže kromě prodloužené výdrže poskytuje iPhonu i ochranu proti pádům, zevnitř telefon zase chrání vystélka z jemného mikrovlánka. O stavu nabití baterie informuje zamykací obrazovka a oznamovací centrum. 

  

V českém Apple Store přijde Smart Battery Case na 2 999 korun, což je hodně přemrštěná částka; levněji pořídíte jakoukoliv powerbanku s pořádnou kapacitou a ještě vám zbydou peníze na silikonový kryt. Od Apple nicméně dostanete řešení vše v jednom. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments