Domů » Bleskovky » Technologii VoLTE v síti T-Mobile nově podporují také iPhony 6 a 6s (Plus)

Technologii VoLTE v síti T-Mobile nově podporují také iPhony 6 a 6s (Plus)

Technologii Voice over LTE (VoLTE), kterou používá operátor T-Mobile, nově podporují také čtyři iPhony. Konkrétně jde o modely iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Stalo se tak po včera uvolněné aktualizaci iOS na verzi 9.1. Tomuto kroku předcházel zhruba půlroční a velmi náročný proces, v jehož rámci probíhalo ladění VoLTE jak na straně operátora, tak na straně společnosti Apple.

Technologie umožňující standardní IP hovory v síti LTE je v menu výše uvedených telefonů standardně vypnuta a pro možnost jejího využívání je třeba ji nejprve povolit (návod najdete zde). K aktivaci následně dojde do 24 hodin po zapnutí v menu.

-

V síti T-Mobile se aktuálně nachází přibližně 40 tisíc zařízení iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s a iPhone 6s Plus. VoLTE operátora aktuálně podporuje osm typů telefonů. Kromě zmíněných modelů iPhone jde o Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 EDGE a Microsoft Lumia 640 LTE.

T-Mobile spustil VoLTE jako první (a dosud jediný) operátor v ČR a čtvrtý v Evropě. Mezi hlavní výhody této technologie patří zejména velmi krátká doba spojení hovoru, výrazné zlepšení jeho kvality a nižší spotřeba energie pro volání, respektive delší výdrž baterie. V průběhu hovoru navíc nedochází k omezení navázaných datových spojení, takže lze například volat za jízdy v autě při současném používání online navigace.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. sranda je, ze aj v SK Telekome doslo k aktualizacii mobilnych nastaveni, ktovie ci aj tu to nebolo povolene..

    • po novom je prepinac 4G,3G a 2G, predtym sa to volalo LTE,2G,3G… A prepinanie je okamzite.. VoLTE tu sice nie je, ale je to fajn znamenie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).