Domů » Bleskovky » iPhone 5S údajně nabídne dvoubarevný LED blesk

iPhone 5S údajně nabídne dvoubarevný LED blesk

Stalo se již železným pravidlem, že před uvedením nových produktů společnosti Apple začnou médii kolovat spekulace odhalující jejich stěžejní parametry. Mezi ty nejčerstvější patří zvěsti o přítomnosti duální LED diody, která má údajně výrazně zvýšit fotografické schopnosti nové generace jablečného smartphonu. Podle všeho bude nový iPhone disponovat softwarem, který na základě světelných podmínek vyhodnotí aktuální situaci a zvolí jednu z diod.

Uniklý snímek zachycující údajný prototyp Iphonu 5S

V zákulisí se též hovoří o nových vlastnostech fotoaparátu včetně stereoskopického efektu, což nahrává nové funkci v systému iOS 7. Vícebarevné LED diody by též mohly posloužit při lepším ostření za zhoršených světelných podmínek, tak jak to známe například z dnešních kompaktů, které před samotným vyfocením objekt nasvítí oranžovým světlem. Pokud se výše uvedené zvěsti zakládají na pravdě, tak přidání jedné LED diody navíc lze považovat za efektivní a zároveň levný způsob, jak posunout hranice nového iPhonu opět o kousek výše.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

12 komentářů

 1. Kdyby byl radši voděodolný.

 2. No jo, zatímco jiní výrobci začínají dávat do nevyšších modelů xenonový blesk, Apple tam dá druhou diodu jiné barvy :D

  • Čéče, škoda že jsi to nenapsal Samsungu. Mám od nich nový telefon za 17k (a to ta nejlevnější varianta, 16GB S4) a obyč jednoLED blesk:-( To jsi mi tedy srazil morální hodnotu:-) A co teprve chudák iPhone (kde se navíc jedná jen o spekulaci….).

  • Já měl dve diody už v Nokii 5800XM. Jen tam si nejsem jist, zda to bylo na ostření nebo ne. Každopádně dvoudiodový blesk beru jako zcela běžnou věc. To v iPhone5 není?

   Teď koukám na fotky a není. Hmm, i moje Lumia 800, o dva roky starší model má dvě diody…

  • EDIT: Tak jen o rok.

  • ale zalezi aj na tom ako sikovne tu druhu diodu vyuziju. Pokial je len na silnejsie prisvietenie je pridana hodnota mala.. pokial ju vedia lepsie vyuzit v prospech kvality fotiek v noci preco nie?

  • xenonovým bleskem jen tezko zaostrite :P

  • Matt (neregistrovaný)

   Hulán diskuzí MCEZa opět mele kraviny. Do dvou napočítat umíš – bravo. Teď se ještě nauč barvičky.

   S xenonem budeš asi těžko zaostřovat. Apple nepotřebuje dělat na lidi a konkurenci velký ramena tak jako Nokia (trapné bezdrátové nabíjení, po kterém se slehla zem ještě před zahájením prodeje L920 u nás a další…).

  • Matt: Pod tohle se podepisuji:)

  • fero (neregistrovaný)

   MATT: jediný trapný si tu ty ;)

 3. Hm, třeba růžovoučkou pro iHomo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).