iPhone 5S nabídne quad-core CPU Apple A7, iOS 7 konečně s podporou widgetů (spekulace)

Uvedení nástupce iPhonu 5 se nezadržitelně blíží a proto není divu, že se na internetu začínají stále častěji objevovat „zaručeně pravé“ spekulace o použitém hardwaru. Tou nejčerstvější je nedávno zveřejněná fotografie, se kterou přišel zahraniční server iOSDoc. Na ní je údajně zachycena převážná část zakladní desky iPhonu 5S, jehož odhalení se s jistotou dočkáme v průběhu letošního roku. Ze snímku je na první pohled patrné, že procesor ponese označení A7 (výrobce TSMC) a podle zdroje bude disponovat čtveřicí výpočetních jader s taktem 1,2 GHz. Další informace směřují ke grafickému koprocesoru, jehož úlohu zaujme čtyřjádrová jednotka PowerVR SGX554MP4. Nová generace jablečného telefonu má také přijít s vyší kapacitou operační paměti, jejíž hodnota má poskočit na rovné 2 GB.

Pokud se tyto zvěsti skutečně naplní, můžeme se těšit na rychlejší odezvy a lépe propracované herní tituly, což jistě potěší všechny příznivce mobilního hraní. V kuloárech se též šušká o příchodu nové verze operačního systému iOS 7. Počítat máme s vylepšeným notifikačním centrem a widgety, po kterých uživatelé tak dlouho marně volají. Co se týče designu, tak ten má být velice podobný současnému modelu a stejná má zůstat i úhlopříčka displeje (4“). Nárůst výpočetního výkonu se jistě projeví i ve vyšších nárocích na přísun elektrické energie a proto jsme velice zvědaví, jak si inženýři poradí se správou napájení. Ať se stane tak či onak, bude nesmírně zajímavé sledovat, jak si Apple povede v boji s tvrdou konkurencí v čele s jihokorejským Samsungem. 

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku