Cena:

iPhone 5S a iPhone 5C by měly na pulty obchodů dorazit již 20. září (aktualizováno)

Aktualizováno 30. 8. 2013

Server BGR přinesl další informace potvrzující zahájení prodeje nové generace jablečných telefonů. Američtí operátoři AT&T a T-Mobile svým zaměstnancům neumožní odejít na dovolenou v termínech očekáváno zahájení prodeje. T-Mobile konkrétně vyhlásil zákaz dovolené na 20. až 22. září a AT&T na druhou polovinu září. Vypadá to, že nové iPhony se v USA a dalších zemích začnou prodávat 20. září. Pokud se bude opakovat situace z předchozí let, tak u nás budeme mít příležitost k nákupu o týden později.

 

Původní článek z 22. 8. 2013

Apple na září plánuje po letech rozšířit portfolio telefonů – přijde aktualizovaný model iPhone 5S a zcela nový iPhone 5C. Prodej obou smarphonů by měl začít již 20. září. Zdrojem zprávy je japonský server Nikkei, který uvádí, že oba modely budou na pultech obchodů 20. dne následujícího měsíce; nabízet by je měly dva japonští operátoři, SoftBank a KDDI. Japonsko patřilo do první vlny prodejů iPhonu 5 a pokud jsou informace serveru Nikkei správné, bude se iPhone prodávat v první vlně 20. 9. V loňském roce bylo datum zahájení prodeje 21. září a v České republice a na Slovensku jsme se telefonu dočkali s týdenním zpožděním.

 

iPhone 5S má mít stejný design jako iPhone 5 a přinést několik vylepšení: kvalitnější fotoaparát, rychlejší procesor, větší baterii a duální LED blesk. Nově by měl přijít ve zlaté barvě a stále pokračují spekulace o čtečce otisků prstů. iPhone 5C bude zaměřený na střední třídu a bude pravděpodobně výkonově odpovídat iPhonu 4S, nabídne plastové tělo v několika barvách a koncová cena se odhaduje na 400 dolarů. K představení obou telefonů dojde na tiskové konferenci 10. září.

Autor článku
David Podzimek