Domů » Bleskovky » iPhone 5c zachránil život Britovi, na kterého útočník vystřelil z brokovnice

iPhone 5c zachránil život Britovi, na kterého útočník vystřelil z brokovnice

Máme tu další příběh ze série „telefony zachraňují životy“. I tentokrát totiž smartphone ochránil svého majitele před výstřelem z malé brokovnice. Konkrétně šlo o plastový iPhone 5c (recenze), který měl majitel ve správný čas na správném místě. Je pravděpodobné, že stejnou službu by udělal i kterýkoliv jiný telefon podobné velikosti, ale důležité je, že mladíkovi zachránil život.


iPhone 5c, který svému majiteli zachránil život

Celý incident se odehrál v říjnu loňského roku v anglickém městě Widnes, kde skupina výrostků uzavřela hlavní přívod vody do jednoho z panelových domů, ve kterém žil i 25letý Daniel Kennedy. Následně se mezi Danielem a devatenáctiletým Ryanem Dugganem strhla hádka, na jejímž konci Ryan vytáhl malou brokovnici a na Kennedyho zblízka vystřelil, což mu způsobilo závažná poranění břicha. Větší část střely ale zachytil právě iPhone 5c, díky čemuž zranění sice bylo vážné, ale naštěstí ne smrtelné. Danielovi se ještě podařilo dostat zpět do svého bytu, odkud si zavolal záchrannou službu.

 
S touto zbraní Ryan na Daniela zaútočil

Zelený iPhone následně objevila policie při ohledávání místa činu a podle inspektora Garryho McIntyre by oběť zemřela, pokud by telefon střelu nezmírnil. Později také policisté v křoví nalezli odhozenou brokovnici zabalenou do fólie, díky čemuž vypátrali útočníka Ryana, který ihned putoval do vazby. Soud s ním proběhne 10. července.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. Jarda (neregistrovaný)

  Kdyby mel kovovou verzi, broky by se odrazily a zneskodnily utocnika.

  Jo, to je tak kdyz kupuje ocesane verze ;-)

 2. noname (neregistrovaný)

  Nechápu, přeci jsou zbraně ve Velké Británii zakázané, jak se k nim útočník dostal…

 3. Hlavně doufám, že si to Apple patentoval.

 4. Martin P. (neregistrovaný)

  Podle toho jak vypadá iPhone a podle údajné zbraně by to nebylo smrtelné zranění.

  Žebra vám to zláme ve většině neprůstřelných vest , zásah do krku láme páteř , do hlavy to samé. Střela prostě nepotřebuje proniknout měkkou tkání nebo zasáhnout takzvaně životně důležité orgány.

  Natrhnout slezinu vám může i kopanec, zdatný znalec bokových umění to dokáře i rukou.

  Takže jako PR pro iPhone dobré pravděpodobně by fungovala stejně i peněženka nebo jiný telefon. Drobný problém je v uřízly hlavni, která snižuje průraznost….

 5. Len by ma zaujímalo, či si tú pomoc privolal ešte spomínaným ajfónom :D

 6. Bary (neregistrovaný)

  Určitě vždyť šlo o apple. :)

  Hold kluci zase přidali další vlastnost :bulletproof

 7. leonid (neregistrovaný)

  HA HA ha ha ha ha vacsiu 3,14čovinu som uz davno nepocul !!! Plastovy šmejdák od aplle a proti brokovnici !!! To musela ale strielat ANTIPERLE !!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).