TOPlist

iPhone 4G na prvních fotograficíh: Jde skutečně o přístroj od Apple nebo je to podvrh?

Do redakce internetovému magazínu Gizmodo se se dostal prototyp neznámého zařízení, který svým designem velice nápadně připomíná vylepšený iPhone, součástky přístroje na sobě nesou značky Apple a podobná konstrukce doposud nebyla v jiném přístroji k vidění. Apple se dokonce neoficiálně vyjádřil ve smyslu, že skutečně prototyp nového iPhone ztratil a chce ho zpět! Zní to slibně, co říkáte? Všechny novinky a informace o novém iPhone 4G najdete v našem článku.

Příběh nalezení údajného prototypu nového iPhonu je téměř k neuvěření a asi jen samotní redaktoři ze serveru Gizmodo vědí, kolik je toho na něm pravdy. Přístroj se prý našel v baru ve městě Redwood City, které leží v Kalifornii mezi San Jose a San Franciscem. Mobil byl umístěn v ochranném pouzdře, které mělo na první pohled vyvolávat dojem, že se jedná o běžný iPhone 3GS. Jeho majitel ho proto mohl běžně používat a veřejnost si toho pravděpodobně ani nevšimla, ostatně obrázek přístroje ve speciálním obalu si můžete prohlédnout na třetí fotografii.

- Článek původně vyšel na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz.

Změny ve zpracování a konstrukci
Přejděme k tomu nejdůležitějšímu, čímž jsou novinky, na které se můžeme těšit. První, čeho si pravděpodobně všimnete, je o dost hranatější tvar s plochým zadním krytem. Přístroj má o něco menší profil a celkově působí mnohem vyspěleji než jeho starší verze. Hmotnost přístroje se oproti modelu 3GS zvýšila o 3 gramy (včetně baterie váží 140 gramů). Rozměry přístroje jsou zhruba 114,3 x 58,7 x 9,4 mm.

- - -
Je tohle opravdu nový iPhone 4G?

Po bližším prozkoumání vrchní části novinky si můžete všimnout přední kamery (kterou si především americký trh velice žádá) a samozřejmě zadní kamery vybavené LED diodou pro fotografování v horším světelných podmínkách. Oddělená zakulacená tlačítka hlasitosti jsou pro mě menším překvapením. Na svém místě zůstal spínač tichého režimu, zdířka pro sluchátka, tlačítko pro vypnutí, reproduktory a zdířka pro nabíjení. Novinkou je boční slot na MicroSIM kartu, který se objevil ve 3G verzi nového iPadu a také miniaturní zdířka vedle jacku pro sluchátka. Podle serveru Gizmodo by mohlo jít o sekundární mikrofon, který se například u komunikátorů HTC používá k redukci šumu během hovoru.

- - -

Hardwarové inovace
Jednoznačně nejzajímavější je nový displej s pravděpodobným rozlišením 640×940 px. Po připojení k iTunes se na displeji objevil obrázek „Connect to iTunes“, které bylo údajně velice detailně vykreslené, ale těžko lépe soudit, zda je rozlišení displeje skutečně tak vysoké. Přesto si myslím, že právě displej bude jedním z velkých lákadel nové verze iPhonu. Další dobrá zpráva je o baterii. Kapacita akumulátoru stoupla o 16% ze 4,51 Wh na 5,25 Wh. Kvůli větším rozměrům baterie byly hardwarové součástky přizpůsobeny zcela odlišně oproti předchozímu modelu.

- - -

Podvrh nebo skutečná podoba nového iPhonu?
Abych řekl pravdu, prvním fámám nikdy nevěřím a i u tohoto kousku se z počátku spekulovalo o tom, že jde o podvrh, nicméně server Gizmodo včera přišel s novou informací, která zatím směřuje k tomu, že se skutečně jedná o nový iPhone. Nasvědčuje tomu i fakt, že hardware prototypu je na velice dobré technické úrovni a součástky nesou symboly a loga, které používá Apple, což vylučuje možnost, že by šlo jen o zdařilý čínský plagiát. Jak sami můžete posoudit, v designu novinky jsou poměrně velké změny, proto si myslím, že právě finální vzhled přístroje bude nejvíce řešeným tématem po uvedení telefonu na trh.

- - -

Ještě si dovolím menší osobní zamyšlení o nálezu přístroje. O tom, že Apple už má funkční verzi nového iPhone (jak se předpokládá, americký výrobce uvede nový iPhone v létě), asi nikdo nepochybuje. Proto je opravdu reálně možné, že se přístroj mohl ztratit. Od Apple by to navíc mohl být poměrně vtipně vyřešený „betatest“ přístroje u veřejnosti, protože nyní se na internetu rozbouří vášnivé diskuze o designu a celkovém zpracování. Apple se tak vlastně předem dozví, jak budou noví zákazníci reagovat. Poslední zvěsti navíc hovoří o tom, že se Apple neoficiálně vyjádřil, že by rád dostal tento přístroj zpět. Co myslíte, chtěl by Apple zpět maketu z Asie? Mám pocit, že ne.

- - -
Srovnání s iPhonem 3GS

Autor článku iPhoneTips.cz
iPhoneTips.cz

Kapitoly článku