iPhone 13 mini na první fotografii. Změnu poznáte na první pohled

iPhone 13 mini prototype a

Podle posledních informací bychom se představení nové řady iPhone 13 mohli dočkat letos v září. Opět by se mělo jednat o čtyři modely – iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Ačkoliv se asi nedočkáme žádných zásadních změn, podle fotografie, která se dnes objevila na internetu, to vypadá, že u iPhone 13 mini uvidíme nový modul fotoaparátu.

Na obrázku by se měl nacházet prototyp iPhone 13 mini, je tedy nutno zmínit, že výsledná podoba se ještě může změnit. I tak ale tato fotografie napovídá, jaké změny se u Applu chystají.

Ze snímku je zřejmé, že ačkoliv se čtvercový tvar modulu nijak nemění, čočky jsou v něm srovnány diagonálně, což umožní osazení většími objektivy. Zdá se, že nový iPhone 13 mini bude také o něco tlustší než jeho předchůdce.

Co se týče ostatních parametrů nových iPhonů, dva nejvyšší modely (Pro a Pro Max) by měly být osazeny LTPO OLED panely od Samsungu s adaptivní obnovovací frekvencí až 120 Hz. Bude to tedy poprvé, co u iPhonu uvidíme vyšší frekvenci než 60 Hz, patrně se to ale nebude týkat nejmenšího modelu mini.

iphone 12 mini 07
iPhone 12 mini

Podle dalších zdrojů by nová generace iPhonu měla mít Face ID i Touch ID, nový procesor A15 Bionic nebo Wi-Fi 6E. Vylepšení se dočkáme i u fotoaparátů a zdá se, že nahoru půjde i cenovka iPhonů. Zatím se však jedná z velké části o spekulace a stejně tak není jisté, zda uniklá fotografie není podvrh. Informace proto zatím berte s rezervou.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku