TOPlist

iPhone 12 Pro v benchmarku. Prozrazuje velikost RAM i výkon čipsetu A14 Bionic

iphone 12 pro max

Apple v tomto týdnu představil nové iPhony, které pohání čipset A14 Bionic. Tento kus křemíku si odbyl svoji premiéru už v září v tabletu iPad Air, avšak Apple jej zatím na pulty obchodů nedodal; možná chce, aby si sílu nového čipsetu užili nejprve majitelé nových iPhonů. Částečnou představu o výkonu může dát benchmark AnTuTu, který v tomto týdnu zaznamenal jak iPhone 12, tak i iPhone 12 Pro.

iphone 12 12 mini
iPhone 12 a iPhone 12 mini

Výkon narostl pouze decentně

Apple opět prokázal, že mezigeneračně navyšovat výkon umí, byť letos není posun kupředu tak markantní; zatímco loňské iPhony v AnTuTu získávají něco mezi 510 – 530 tisíci body, letošní modely tento populární benchmark ohodnotil 564, respektive 572 tisíci body.

Smartphony s Androidem a čipsetem Qualcomm Snapdragon 865 v AnTuTu získávají i o 100 tisíc bodů více, v tomto případě však není srovnání na místě, kvůli odlišným platformám jsou tato čísla prakticky neporovnatelná.

Přečtěte si takéiPhone 12: vybrali jsme TOP 5 kladů a záporů

AnTuTu také prozradilo, jakou mají nové iPhony kapacitu RAM, tento údaj totiž Apple nikdy neprozrazuje. Základní iPhone 12 se „pyšní“ 4 gigabajty, zatímco iPhone 12 Pro má gigabajtů šest.

To jsou oproti konkurenci s Androidem opět poměrně nízké hodnoty, avšak Apple má výrazně lépe zvládnutou optimalizaci systému a proto lze považovat tyto kapacity za více než dostatečné. Letošní iPhony budou pocitově opět jedny z nejvýkonnějších smartphonů na trhu, i když to na papíře může vypadat jinak.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku