TOPlist

iPhone 12 Pro Max na videu: těšme se na 120Hz displej a fotoaparát s LiDARem

iphone 12

S blížícím se odhalením letošních iPhonů roste i počet úniků s klíčovými informacemi. Za jeden z nejspolehlivějších zdrojů lze brát Jona Prossera, který na youtube kanále Front Page Tech zveřejnil krátké video zobrazující předprodukční jednotku iPhone 12 Pro Max.

iPhone 12 Pro Max: 120Hz displej a fotoaprát s LiDARem

Nečekejte žádné detailní záběry, tvar telefonu prakticky patrný není. Podle informací v softwaru se jedná o PVT model, tedy předprodukční kus, od kterého by se ale finální verze příliš lišit neměla. Telefon byl umístěn do ochranného krytu, avšak tvůrce videa potvrdil některé důležité aspekty – boky telefonu budou rovné, tělo bude tenčí a lehčí a modul fotoaparátu má být přibližně o 10 procent větší.

Výřez pro TrueDepth kamerku bude mít stejnou velikost jako u minulých modelů, byť na videu působí menší; je to dáno větším 6,7“ displejem, tudíž na iPhone 12 Pro Max bude více prostoru pro „ouška“, která výřez obklopují. I když se TrueDepth kamera zdá po hardwarové stránce neměnná, má údajně disponovat větším záběrem, takže odemykání telefonu obličejem má být snadnější.

Zbytek novinek prozrazuje pohled do softwaru, i když se ještě nejedná o jeho finální verzi. V menu přibyly například položky pro aktivaci 120Hz displeje, a to buď „natvrdo“, nebo v adaptivní formě, která přepíná obnovovací frekvenci podle potřeby. Zajímavé je, že některé předprodukční jednotky jsou vybavené 120Hz displejem zatímco jiné nikoliv, Apple tak možná ještě není definitivně rozhodnutý.

Další novinkou viditelnou v softwaru je přítomnost LiDARu, který se objevil u letošních iPadů Pro. Tento prvek má být nejen pomocníkem při orientaci telefonu v prostoru, ale má sloužit i k automatickému ostření. Fotoaparát má také dostat vylepšený noční mód a nové režimy záznamu videa, zejména s rozlišením 4K při snímkovací frekvenci 240 fps.

Premiéra až v říjnu

Jon Prosser také v úvodu videa prozradil jednu podstatnou věc, a to, že se chystané iPhony ještě nezačaly masově vyrábět. Jejich premiéra se letos odehraje až v říjnu, byť se před malou chvílí údajně na stránkách Apple objevila informace o údajné zářijové tiskovce. Jon Prosser tyto zprávy včetně screenshotů označil za podvod.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku