Domů » Bleskovky » iPhone 12 nepodporuje 5G v režimu dual SIM. Zřejmě ale pouze dočasně

iPhone 12 nepodporuje 5G v režimu dual SIM. Zřejmě ale pouze dočasně

Jednou z největších novinek letošních iPhonů je podpora sítí 5G, byť globální modely disponují pouze podporou sub-6, zatímco varianty prodávané v USA jsou bohatší o podporu mmWave. Zachována byla i podpora dual SIM (s využitím eSIM), ovšem ta zatím není se sítěmi 5G slučitelná.

iphone 12 pro 3
iPhone 12 a iPhone 12 Pro (zdroj: IceUniverse)

Jak odhaluje interní dokument Apple, u iPhone 12 a 12 Pro si bude muset uživatel vybrat buď 5G na jedné SIM nebo LTE na dvou SIM. Údajně se jedná o dočasné omezení, které by snad mělo být odstraněno v některé z budoucích aktualizací ještě v letošním roce.

iphone 12 pro blue
iPhone 12 Pro v modré barvě (zdroj: TheVerge.com)

Podobnou Sofiinu volbu dávají na výběr 5G smartphony s čipsety Qualcomm Snapdragon 865, ovšem u nich se jedná o omezení čipsetu, které softwarovou aktualizací opravit nejde. Nás naštěstí tento problém příliš trápit nemusí, neboť sítě 5G jsou v České republice zatím pouze v plenkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.