Domů » Bleskovky » iPhone 12 mini a Pro Max v testu odolnosti. Keramické sklo stále překvapuje

iPhone 12 mini a Pro Max v testu odolnosti. Keramické sklo stále překvapuje

Apple začal v minulém týdnu prodávat svůj nejmenší a největší letošní iPhone. Smartphony iPhone 12 mini a 12 Pro Max jsou bezesporu zajímavá zařízení, a proto neunikly ani ostrým hrotům youtubera Zacka Nelsona z kanálu JerryRigEverything. Jak si v jeho tradičním testu vedly?

iphone 12 12 mini
iPhone 12 a iPhone 12 mini

Je keramické sklo odolnější vůči poškrábání?

Samozřejmě, že hlavní slovo měly opět displeje, konkrétně jejich ochranné sklo nazvané Ceramic Shield. Apple tvrdí, že je až 4× odolnější vůči pádům, což by ovšem podle dosavadních zvyklostí mělo znamenat, že je náchylnější na poškrábání.

I když někteří čerství majitelé letošních iPhonů si na snadnou poškrábatelnost stěžují, zveřejněný test hovoří jinak. Sklo lze stále poškrábat hroty s tvrdostí 6, avšak jednotlivé škrábance nejsou zjevně tak hluboké jako u minulých generací.  

iPhone 12 Pro Max vs iPhone Mini - Durability Test!!

Keramika ve skle má také zřejmě pozitivní účinky na odolnost vůči ohni, neboť ani dlouhý kontakt s ohněm nezanechal na displeji žádné trvalé následky. Výtečná je i strukturální pevnost obou telefonů bez ohledu na to, že jeden má šasi z hliníku a druhý z nerezové oceli; v obou případech telefony ustály pokus o zlomení na výbornou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.