Domů » Bleskovky » iPhone 11 a Xr zůstávají v nabídce. Jsou levnější, ale mají chudší balení

iPhone 11 a Xr zůstávají v nabídce. Jsou levnější, ale mají chudší balení

Apple včera představil čtyři nové iPhony a s jejich uvedením tradičně pročistil svůj webový obchod. Přestože by se mohlo zdát, že nabízené novinky společně s jarním iPhone SE tvoří poměrně ucelené portfolio, Apple se rozhodl ve svém obchodě ponechat i některé starší modely, konkrétně iPhone 11 a Xr. Apple jim snížil cenu, ale překvapivě také „ořezal“ balení.

  • iPhone 11 seženete od 18 490 korun (původně stál 20 990 korun)
  • iPhone Xr seženete od 15 490 korun (původně stál 22 490 korun, loni cena klesla na 17 990 korun)

Apple aktuálně neprodává žádný telefon s nabíječkou

Apple u těchto telefonů sáhl k překvapivému kroku – pozměnil základní balení. Po vzoru nových iPhonů byl z krabičky odstraněn nabíjecí adaptér a kabelová sluchátka.

iphone 11 box

Apple tuto změnu obhajuje snížením uhlíkové stopy jak při výrobě, tak při logistice; díky odstranění nabíječky a sluchátek má balení menší rozměry.

Tato změna se týká i jarního iPhone SE, tudíž v obchodě Apple aktuálně nenajdete žádný telefon s nabíječkou. Na webu Apple je možné dokoupit 20W USB-C adaptér za 590 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments