Domů » Bleskovky » iPad 3 nabídne procesor A5X a displej s rozlišením 2048 × 1536 px

iPad 3 nabídne procesor A5X a displej s rozlišením 2048 × 1536 px

S blížícím se uvedením nového iPadu 3 se na internetu objevuje čím dál více informací o tomto etalonu mezi tablety. Mezi ně lze zařadit i nedávno zveřejněnou fotografii, která údajně zachycuje část základní desky nového iPadu. Dříve se hojně spekulovalo, že výrobce nový model osadí procesorem Apple A6, nicméně ze snímku je velmi dobře patrné, že se dočkáme procesoru s označením A5X. Výrobní kód uvedený na zádech procesoru nasvědčuje tomu, že byl vyrobený mezi 14. až 20. listopadem minulého roku. Na základní desce si můžete všimnout i přítomnosti dvou 16GB flash pamětí, za jejichž výrobou stojí společnost Hynix. I když se v novém tabletu nesetkáme s procesorem A6, je nadmíru jasné, že A5X nabídne daleko vyšší výkon než verze A5, která se nachází v iPadu 2 či iPhonu 4S.

-

Další uniklá fotografie zachycuje údajný Retina displej z iPadu 3, který by měl disponovat úhlopříčkou 9,7″ s dechberoucím rozlišením 2048 x 1536 pixelů. Nakolik se budou tyto zvěsti shodovat s realitou, zjistíme už 7. března na plánované akci Applu, kde by si měl právě iPad 3 odbýt svou premiéru.

-

Zdroj: Phonearena

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas3k
Uživatel
Lukas3k
Offline

Tak na to jsem opravdu zvědavý. Osobně mi přijde displej na iPadu docela hrubý, respektive můj sedmipalcový tablet s 800×480 mi připadá jemnější/vyhlazenější.

p.a.Ť.o
Uživatel
p.a.Ť.o
Offline

Výkon by byl, displej taky. Teď už zbývá jen ta baterie…

GreenArrow
Uživatel
GreenArrow
Offline

Baterie? 10 hodin je ti málo?

... (neregistrovaný)
Anonym
... (neregistrovaný)
Offline

GreenArrow: Já jsem s baterií na iPadu nad míru spokojený.