Domů » Bleskovky » iOS, iPadOS, macOS a další: kdy vyjdou nové verze jablečných operačních systémů?

iOS, iPadOS, macOS a další: kdy vyjdou nové verze jablečných operačních systémů?

Apple nás včera zaplavil novým hardwarem, ale na nový software si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Včera vyšly pouze nové beta verze systémů iOS 13.1, iPadOS 13.1, tvOS 13 a macOS 10.15 Catalina, ostré verze dorazí v horizontu několika dnů až týdnů.

apple platforms

iOS 13

Letos je poměrně zajímavá situace u iOS; Apple obvykle vydává novou verzi v den tiskové konference, tentokráte si budeme muset na OTA aktualizaci počkat až do 19. září. V současné době je k dispozici pouze iOS 13 GM pro manuální naflashování.

ios 13

Apple v současnosti testuje iOS 13.1, ostrá verze vyjde poslední zářijový den, tedy v pondělí 30. září.

iPadOS 13.1

Odnož iOS pro tablety se dle všeho vůbec verze 13 nedočká a vyjde rovnou 13.1. Datum je stanovené na stejný den jako v případě iOS 13.1, tedy na poslední zářijový den.

Apple New iPad 7 Generation 2

watchOS 6 a tvOS 13

Do příštího týdne si budou moci počkat majitelé jablečných hodinek a krabiček tvOS, pro tato zařízení vyjdou updaty systémů 19. září.

macOS 10.5 Catalina

Nejdéle si na nový systém počkají majitelé počítačů Mac, v tomto případě zatím nebylo žádné datum potvrzeno, známe pouze vágní vyjádření „coming in October“. Je možné, že Apple termín vypuštění aktualizace oznámí na očekávané říjnové tiskové konferenci, kde by měly být představeny nové MacBooky a oznámená dostupnost Macu Pro.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments