Domů » Bleskovky » iOS 7 pro Apple iPad: Prohlédněte si první ukázku tabletového prostředí (oživeno)

iOS 7 pro Apple iPad: Prohlédněte si první ukázku tabletového prostředí (oživeno)

Aktualizováno 19. června, 10:40

Na internet před několika okamžiky uniklo první video s beta verzí systému iOS 7 na čtvrté generaci tabletu iPad. Video je v ruštině, ale naštěstí mu nechybí anglické titulky.

Aktualizováno 17. června, 18:00

K původní obrázkům přidáváme řadu dalších, které zveřejnil @SonnyDickson. Nalezneme mezi nimi nastavení, mapy, kontakty, Safari a další. Pořád je vidět, že některé prvky odpovídají spíše rozhraní pro iPhone, ale můžeme si udělat dobrou představu o podobě iOS 7 na iPadu. 

             

Původní článek

Je zřejmé, že vývoj nové verze iOS pro Apple iPad je pozadu oproti variantě pro iPhone. Na vývojářské konferenci WWDC bylo jen málo zmínek ohledně tabletového rozhraní a žádný obrázek iOS 7 běžícího na iPadu. Po keynote byla vydána beta verze, a ta byla určena opět pouze pro jablečné telefony, testovací verze pro tablety vyjde až v následujících týdnech.

 
Obrázek, který nalezneme na oficiálním webu Apple

Apple přesto na svých stránkách uveřejnil jeden obrázek iPadu a iPadu mini s iOS 7. Můžeme však vidět ještě více, jelikož jednomu z vývojářů se podařilo rozběhat iOS 7 na emulátoru iPadu. Na obrázcích je zřejmé, že systém je určený pro iPhone, ale dá nám alespoň představu o vzhledu na tabletu. Dále zveřejnil návod, jak jeho postup zopakovat. V redakci jsme velmi zvědaví, jak se iOS 7 přizpůsobí právě tabletům.

   

David Podzimek

11 komentářů

 1. Ipad ma svitilnu? :)

 2. No, jak vidno, na iOS urcenem pro iPad svitilna chybi…

  • Dovedu si představit praktičtější stroje na posvícení (u mě obvykle skříň v nějakém PC:-) )než tablet, byť 8″:-)

  • No, nez o to, abys s iPadem fotil slo spis o to, ze byl mel fotak s bleskem… Ta svitilna je tam jaksi navic:).

 3. Nevidím jediný rozdíl v prostředí mezi prvním iPhonem a tímto. Pořád stejné, fixně položené ikony bez možnosti libovolné úpravy.

  • Můžeš tu ikonu (aplikační) chytit a přesunou na jinou obrazovku, do docku, do složky, přetřídit. Klasika:-) A přesouvání ikon v aplikaci….to jsi asi předběhl dobu:-) To neumí ani „ultramoderní“ MS ribbon.

  • W8 (neregistrovaný)

   on to myslel ,tak že si nemože spraviť bordel na obrazovke ako na androprde

  • Ano,slovo „nemůže“ je u ostatních systémů nejpoužívanější.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).