iOS 16 potěší všechny sportovní fanoušky. Výsledky oblíbených týmů budou mít na dosah ruky

Jednou z nejužitečnějších funkcí iOS 16 jsou bezesporu živé notifikace Live Activities, které na zamykací obrazovce, na rozdíl od klasických upozornění, zobrazují aktuální data. Nově takto půjde například sledovat aktuální polohu přivolaného Uberu, zjistit jak daleko je kurýr s objednávkou jídla či jaký je stav právě probíhajícího sportovního utkání. Zatímco první možnost v našich končinách příliš mnoho uživatelů iOS patrně nevyužije, sportovní výsledky jsou už o něco zajímavější.

nba live activities ios 16
Díky Live Activities budete mít výsledky sportovních zápasů na dosah ruky

Mezi prvními soutěžemi, které budou moci na zamykací obrazovce zobrazovat aktuální skóre vybraných zápasů, patří basketbalová soutěž NBA, baseballová MLB a anglická fotbalová Premier League. Především poslední zmíněná je i v našich končinách poměrně populární, a to nejen díky výrazné české stopě v klubu West Ham United.

Pokud vás tato informace zvedla ze židle a už se jí nemůžete dočkat, možná budete zklamaní. Živé notifikace Live Activites pro NBA a Premier League budou, alespoň pro začátek, dostupné pouze v USA a Kanadě, přičemž MLB se kromě těchto severoamerických států podívá také do Austrálie, Velké Británie, Brazílie, Mexika, Japonska a Jižní Koreje.muž držící telefon iPhone 13Nepřehlédněte

Na tohle uživatelé iPhonů roky čekali! iOS 16 konečně zobrazuje procenta baterie ve stavovém řádku

Můžeme jen doufat, že se Apple do vydání této funkce rozmyslí a zpřístupní ji všem. Naději dává i předpoklad, že se Live Activities neobjeví hned ve finální verzi iOS 16, ale v některé z pozdějších aktualizací.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku