Domů » Bleskovky » iOS 13 nedorazí na některé starší iPhony a iPady. Která zařízení se mohou těšit a která ne?

iOS 13 nedorazí na některé starší iPhony a iPady. Která zařízení se mohou těšit a která ne?

Apple loni se systémem iOS 12 překvapil, neboť jej vydal i pro zařízení, u nichž se s aktualizací nepočítalo; patrně aby si jejich majitele udobřil po nepříliš dobře přijaté verzi i0S 11. V letošním roce s iOS 13 ale zřejmě k žádnému podobnému překvapení nedojde.

Pouze poslední 4 generace

iOS 13 zcela jistě nedostane iPhone 5s, pro který by to byla již šestá velká aktualizace, podle francouzského blogu iPhoneSoft má ale Apple v plánu odříznout i iPhone 6, 6 Plus a SE. Blog prý tyto informace získal pod udržením anonymity přímo od vývojáře Apple. iOS 13 tak patrně dorazí na následující zařízení:


  • iPhone 6s a 6s Plus
  • iPhone 7 a 7 Plus
  • iPhone 8, 8 Plus a X
  • iPhone XS, XS Max a XR

V rodině tabletů se mají aktualizace dočkat následující přístroje:

  • iPad Mini 3 a 4
  • iPad 5 a 6
  • iPad Air 2 a 3
  • iPad Pro 9.7, 10.5, 11 a 12.9 (obě generace z 2016 a 2017)

iOS 13 přinese několik zajímavých novinek, zejména očekávaný tmavý mód. Na jaké další funkce se můžete těšit, si můžete přečíst v našem souhrnném článku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Menty
Uživatel
Menty

*XS Max :)

mtstXD
Uživatel
mtstXD

iOS se začíná podobat Androidu

JP23
Uživatel
JP23

Prosím o seznam telefonů s Androidem z 2015, které dostanou Android Q, děkuji.

uni
Uživatel
uni

A ja bych se zeptal na tablety:D A klidne to posunme o rok:)

Petrrr
Anonym
Petrrr

… Každý kdo není úplný hlupák ví, že by ten telefon nefungoval jak má. Což se samozřejmě děje i u starých leč podporovaných iPhonů. Pak čtu v diskusích nářky jak se uživatelé chtějí vrátit na předchozí iOs, protože nefunguje tamto či ono… A než začnete hučet, podotýkám v zahraničních diskusích…

JP23
Uživatel
JP23

Konkrétní příklady by nebyly?

Menty
Uživatel
Menty

Ten seznam je krátký. Naštěstí. Proto je taky iOS tam, kde je, protože Apple místo toho, aby nabušil svoje aktuální vlajky, tak ladí iOS i na x let starý smetí. Pak to samozřejmě dopadá, jako iOS 11. Takže ten seznam není tak dlouhý, a to je jen dobře. A tiskový mluvčí uni tu nedávno mektal něco o tom, že spokojenost uživatelů souvisí s tržním podílem, tak je celkem jasné, jestli lidé chtějí funkce, nebo deset let podpory.

Petr
Anonym
Petr

Menty – jen bych uvedl k tomu podílu že Android má 2,5 miliardy aktivních zařízení a iOS má 1,5 miliardy aktivních zařízení.

Když přihlédneš k tomu jaký propastný cennový rozdíl je mezi Apple a Ostatními výrobci co nabízejí telefony od 2000,- tak se opravdu ukazuje co lidé chtějí – respektive za co jsi jsou ti co na to mají ochotni priplatit.

mtstXD
Uživatel
mtstXD

Jasný a je z toho android?