Domů » Bleskovky » iOS 11 utne podporu 32bitových aplikací

iOS 11 utne podporu 32bitových aplikací

Apple v minulém týdnu vydal novou betaverzi iOS 10.3, která kromě nativního vyhledávače sluchátek AirPods odhalila zásadní změnu, která se letos iOS dotkne. Pokud se pokusíte na novějších verzích iOS spustit 32bitovou aplikaci, objeví se následující hláška.

pp

Dá se tedy předpokládat, že v iOS 11 Apple odstraní podporu 32bitových aplikací úplně, což je vcelku logické; posledními 32bitovými iPhony s aktuální verzí systému jsou modely 5, 5c a iPad šesté generace, tyto modely se s největší pravděpodobností iOS 11 nedočkají. Nutno podotknout, že od 1. února roku 2015 mohou vývojáři zasílat do App Store pouze 64bitové aplikace, tudíž se nepodpora 32bitových aplikací v iOS 11 bude týkat starých, dlouho neaktualizovaných titulů, kterých po loňské čistce v App Store mnoho nezůstalo.

Apple v říjnu uklízel App Store. Zmizelo z něj téměř 50 tisíc aplikací

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. od kdy je iPad šesté generace (Air 2) 32 bitový?

  2. Android zase dostane další malware a tak se to vyrovná.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).