Domů » Bleskovky » iOS 11 prozrazuje názvy nových iPhonů. Budete překvapeni

iOS 11 prozrazuje názvy nových iPhonů. Budete překvapeni

Na internet se předčasně dostala téměř finální verze systému iOS 11 GM (Golden Master), kterou budou mít vývojáři k dispozici krátce po skončení keynote. Pokud se neobjeví žádné komplikace či závažné chyby, měla by tato verze být shodná s tou, kterou Apple později uvolní pro veřejnost.

iPhone X
iPhone X

iOS 11 GM prozradil řadu zajímavých novinek, které pro vás zrekapitulujeme v zítřejším souhrnném článku, nicméně jednu věc vám prozradíme už nyní – finální názvy nových iPhonů. Očekávalo se, že dva „levnější“ klasické modely se budou jmenovat iPhone 7s a iPhone 7s Plus, a výroční ponese označení iPhone 8. Nakonec ale bude všechno jinak.

V iOS 11 GM se objevily finální názvy nových iPhonů…

Tip: Předběžné parametry iPhone X najdete v našem katalogu smartphonů.

Uniklá verze operačního systému prozradila, že finální názvy klasických modelů budou iPhone 8 & iPhone 8 Plus, zatímco výroční model s OLED displejem ponese označení iPhone X. Na tuto skutečnost jako první na svém twitteru upozornil Steve T-S. Písmeno X v názvu má zřejmě reprezentovat římskou číslovku 10, jelikož se jedná o telefon představený k 10. výročí jablečného telefonu. Více se dozvíme už toto úterý, na kdy má Apple naplánovanou keynote.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

9 komentářů

 1. Zvláštní že by přeskočili tradiční sKa,ale ukáže se v úterý jak to vlastně bude.

  • Taky jsem moc nečekal, že by přeskočili Ska, ale iPX mě nepřekvapuje, tohle jsem předpokládal celou dobu…

 2. Názvy mě nepřekvapili, ale že by Apple po skončení uvolnil teprve iOS11 GM je divné – většinou po skončení uvolňuje finální veřejnou verzi a GM je vždy nějaký den před konferencí.

  • Jde o prkotinu, ale nemáš pravdu – datum uvolnění finální verze iOS oznamují na keynote a bývá to většinou týden po…

  • Přesně tak, Michal má pravdu (edit, ne Michal, ale JP23). GM bude v úterý večer pro vývojáře.

  • Tak nevím Jiří, Michal píše, že po keynote uvolňují finální verzi pro veřejnost. Osobně si nevzpomínám kdy se tak naposledy stalo. Souhlasím s releasem GM verze pro vývojáře, ale ta není dostupná pro veřejnost.

  • JP23: přepsal jsem se, správně tam mělo být, že souhlasím s vaším komentářem, jen jak jsem na to odepisoval na mobilu, tak jsem myslel, že to psal Michal, ale ono ne :-)

   Zkrátka, po keynote bude iOS 11 GM pro vývojáře + bude oznámen termín uvolnění finální verze pro veřejnost (tipuji, že by to mohlo být 22. září, kdy by měla ve vybraných zemích začít první vlna prodejů iPhone 8).

  • Tak nevím ale co si tak vzpomínám minule sem hned po prezentaci stahoval aktualizaci a určitě to nebylo jen jednou. Ale je fakt že to nemusel bejt novej iOS ale jen třeba 10.3 nebo předtím 9.něco.

  • Jo tak já si to spletl asi takto teď koukám že 10 byla týden po Keynote. Ach jo to bude zas čekání a já už se tak těšil…. :(
   Aspoň ze na iPhone X se podívám hned jak bude v Apple Store ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).