iOS 11 prozrazuje názvy nových iPhonů. Budete překvapeni

Na internet se předčasně dostala téměř finální verze systému iOS 11 GM (Golden Master), kterou budou mít vývojáři k dispozici krátce po skončení keynote. Pokud se neobjeví žádné komplikace či závažné chyby, měla by tato verze být shodná s tou, kterou Apple později uvolní pro veřejnost.

iOS 11 GM prozradil řadu zajímavých novinek, které pro vás zrekapitulujeme v zítřejším souhrnném článku, nicméně jednu věc vám prozradíme už nyní – finální názvy nových iPhonů. Očekávalo se, že dva „levnější“ klasické modely se budou jmenovat iPhone 7s a iPhone 7s Plus, a výroční ponese označení iPhone 8. Nakonec ale bude všechno jinak.

V iOS 11 GM se objevily finální názvy nových iPhonů…

Tip: Předběžné parametry iPhone X najdete v našem katalogu smartphonů.

Uniklá verze operačního systému prozradila, že finální názvy klasických modelů budou iPhone 8 & iPhone 8 Plus, zatímco výroční model s OLED displejem ponese označení iPhone X. Na tuto skutečnost jako první na svém twitteru upozornil Steve T-S. Písmeno X v názvu má zřejmě reprezentovat římskou číslovku 10, jelikož se jedná o telefon představený k 10. výročí jablečného telefonu. Více se dozvíme už toto úterý, na kdy má Apple naplánovanou keynote.

Autor článku
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku