Domů » Bleskovky » iOS 11 prozrazuje názvy nových iPhonů. Budete překvapeni

iOS 11 prozrazuje názvy nových iPhonů. Budete překvapeni

Na internet se předčasně dostala téměř finální verze systému iOS 11 GM (Golden Master), kterou budou mít vývojáři k dispozici krátce po skončení keynote. Pokud se neobjeví žádné komplikace či závažné chyby, měla by tato verze být shodná s tou, kterou Apple později uvolní pro veřejnost.

iPhone X
iPhone X

iOS 11 GM prozradil řadu zajímavých novinek, které pro vás zrekapitulujeme v zítřejším souhrnném článku, nicméně jednu věc vám prozradíme už nyní – finální názvy nových iPhonů. Očekávalo se, že dva „levnější“ klasické modely se budou jmenovat iPhone 7s a iPhone 7s Plus, a výroční ponese označení iPhone 8. Nakonec ale bude všechno jinak.

V iOS 11 GM se objevily finální názvy nových iPhonů…

Tip: Předběžné parametry iPhone X najdete v našem katalogu smartphonů.

Uniklá verze operačního systému prozradila, že finální názvy klasických modelů budou iPhone 8 & iPhone 8 Plus, zatímco výroční model s OLED displejem ponese označení iPhone X. Na tuto skutečnost jako první na svém twitteru upozornil Steve T-S. Písmeno X v názvu má zřejmě reprezentovat římskou číslovku 10, jelikož se jedná o telefon představený k 10. výročí jablečného telefonu. Více se dozvíme už toto úterý, na kdy má Apple naplánovanou keynote.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments