Cena:

V iOS 11 budete moci přetahovat soubory mezi okny

Vypadá to, že nová verze systému iOS 11 bude plná zajímavých novinek, které doposud jableční uživatelé mohli „androiďákům“ jen závidět. Kromě správce souborů (Files), který se dočasně objevil v App Store, by měla v nové verzi systému přibýt podpora funkce Drag and Drop ve Split View režimu. Bystřejší uživatelé už asi tuší, že tahle novinka se bude týkat pouze iPadů, které Split View podporují už od iOS 9.

Tip: Apple právě představil iOS 11. Podívejte se na přehled všech novinky a vylepšení!

V praxi by to mohlo znamenat to, že pokud máte v jedné části otevřenou například galerii fotografií a v druhé e-mailového klienta, tahem prstu budete moci fotografie snadno přesunout do rozepsaného e-mailu jako přílohu. Možností je samozřejmě mnohem více a ještě zajímavější by to mohlo být právě s novou aplikací Files.

To, že bychom se funkce Drag and Drop měli dočkat, potvrzuje nová nabídka, která se objevila v aplikaci Feedback, jež je součástí vývojářských a testovacích verzí systému.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.