Domů » Bleskovky » iOS 11.2 odemkne u nových iPhonů rychlejší bezdrátové nabíjení

iOS 11.2 odemkne u nových iPhonů rychlejší bezdrátové nabíjení

Letos představené iPhony je konečně možné bezdrátově nabíjet, byť na místo revoluce jsme se dočkali technologie Qi, kterou známe již několik let. Apple navíc její výkon omezil na 5 Wattů, přestože pomyslný strop této technologie je až na trojnásobku. Naštěstí se Apple chystá podporu pro vyšší výkon přidat už v příští desetinkové aktualizaci iOS.

Odhaluje to poslední beta verze iOS 11.2 s pořadovým číslem 3, kterou na iPhone X řádně otestovali redaktoři serveru MacRumors. Použili přitom nabíječku Belkin s maximálním výkonem 7,5 Wattu, kterou Apple prodává ve svém obchodu. S tímto příslušenstvím se iPhone X dobil z 46 na 66 % za půl hodiny, zatímco se starším softwarem mu posun ze 46 na 60 % trval přes půl hodiny. Nejedná se sice o významný skok, každé zrychlení však potěší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments