Domů » Bleskovky » iOS 11.2 odemkne u nových iPhonů rychlejší bezdrátové nabíjení

iOS 11.2 odemkne u nových iPhonů rychlejší bezdrátové nabíjení

Letos představené iPhony je konečně možné bezdrátově nabíjet, byť na místo revoluce jsme se dočkali technologie Qi, kterou známe již několik let. Apple navíc její výkon omezil na 5 Wattů, přestože pomyslný strop této technologie je až na trojnásobku. Naštěstí se Apple chystá podporu pro vyšší výkon přidat už v příští desetinkové aktualizaci iOS.

Odhaluje to poslední beta verze iOS 11.2 s pořadovým číslem 3, kterou na iPhone X řádně otestovali redaktoři serveru MacRumors. Použili přitom nabíječku Belkin s maximálním výkonem 7,5 Wattu, kterou Apple prodává ve svém obchodu. S tímto příslušenstvím se iPhone X dobil z 46 na 66 % za půl hodiny, zatímco se starším softwarem mu posun ze 46 na 60 % trval přes půl hodiny. Nejedná se sice o významný skok, každé zrychlení však potěší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. To je stále mizérie, konkurence používá a umí 15W (Samsung, Microsoft).
  Okopírované a ještě slabota..To je to „Applovské“ vylepšení dávno běžných technologií jak tu vždy tvrdí UNI, že teprve až s Apple je daná technologie vymakaná, vyšperkovaná?

  • Asi jako. FaceID, přes které se dostane do mobilu syn matky? ????????????

  • hoši…vy dva zřejmě potřebujete odbornou péči lékařů.

  • Roman 70: za to tobě už ani ten lékař nepomůže. [odkaz]

  • xzeit: já to video viděl…ale to není důvod proč potřebujete oba lékaře. To má jiný důvod. To vaše fanatické hejtování, to je důvod.

   Nicméně, tohle jsi už viděl… [odkaz]
   Zrovna tak věrohodné video…že? Vždyť je to z videa naprosto jasné.

   Nechci popírat, že se to těm dvěma nepovedlo odemknout, ale ty jsi tam byl? Viděl jsi jak mají nastavený telefon, co s ním dělali a pod.? Bezmezně věříš všemu co vidíš na kdejakém videu? Ale jo, jako záminka na trollení či hejtování to postačí. Jasně.

  • Roman 70 (neregistrovaný): a ty jsi tam snad byl? ???? na druhou stranu, třeba tady už to není o hejtovani. Tady už jsou fakta. [odkaz]

  • xzeit: ne nebyl. Taky píšu, že nechci popírat, že se jim to nepovedlo…
   Člověče, ty jsi opravdu zralý na léčbu…co jsi čekal na videu natočeném na zakázku pro Samsung? Že tam děj bude obráceně? Reklamní video považuješ za fakta?! Všeobecně vzato, vypíchnout věci, které umí jeden přístroj a druhý ne a natočit o tom video… takhle ty vidíš reálné posouzení dvou výrobků? Reklamní spot tě přesvědčí o kvalitě daného prduktu? No…tak to potěš koště. To cos tady uvedl, je hodno akorát toho reklamního spotu a ani toho moc ne. I to se posouvá na hranici laciných reklam natočených za pár korun, srovnatelných s reklamami z WS shopu nebo na Kosmodisk.

  • Roman 70 (neregistrovaný): hlavně mu tu nebreč. To co má Samsung vypichnute v reklamě není jen u Samsungu. Jsou tady i jiné přístroje. Apple není top, jak si někteří mysli…

  • R70: Divím se, že na ně vůbec reaguješ. Jsou to dva zdejší trollové, kteří si mohou podat ruce. Jeden větší moula než druhý, všem jsou tu jen pro smích.

  • ako ty naposledy vcera co?

  • to xzeit: člověče, ty máš problém nejen s hlavou, ale evidentně i s psaným textem. Cituj jedinou mou větu ve které tady projevuji lítost (brečím), jak jsi napsal. Plácáš nesmysly. Hodíš sem odkaz na špatnou funkci iPhonu, pak sem vrazíš reklamu na Samsung jako tzv. fakta a nakonec, když už nevíš odkud kam, tak začneš podporovat své argumenty dalšími přistroji. A jen malý dodatek, Apple je TOP, jen někteří si to nemyslí…

   to facepalm: já vím, už jsem si o něm udělal úsudek dávno, zrovna tak o htcjirka a několika dalších. Většinou na ty připitomělé komentáře nereaguji, ale občas tu potřebu mám.

   to Tedy: on to bude asi takový místní folklór některých diskutujících. Čím méně rozumu, tím více nenávisti a závisti.

  • Ty jsi Roman a je ti 70?? ????

  • To je jedinné co jsi z mého nicku vydedukoval? Až tak krátký rozhled a fantazii máš? Je mi tě líto.

  • synku, zamysli se nad sebou…rozhodně to potřebuješ. Víc už na tvé bláboly reagovat nehodlám.

  • Roman 70 (neregistrovaný): tak nereaguj, dědo a užívej důchodu!

 2. To xzeit
  Xzeite ty mobilní analfabete. Apple samozřejmě top je a myslí si to všichni kromě tebe jak se zdá.

  • Formule 3: Apple má top ceny. To ano. To xzeit už jsi psát nemusel, když už jsi mě pak oslovil. Kolik ti je proboha ???? že musíš používat několik nicků abys byl zajímavý?

 3. Nechápu první komentar tenhle výkřik.
  Dotyčný opovrhuje iOS a potazmo Apple, ale i tak má potřebu stále zas…t diskuze u článku.
  Nechápu proč tento člověk rozumu mdlého, vůbec přispívá….

  • toto sedi ale aj na inych (petr, petr2, jirka, slovovca aj ked to je jeden a ten isty) a tym to nepises pod inymi bleskovkami. Je vidiet ze si posadli s HTCJirkou, mal by si s tym prestat.

  • Tady je každý někdy posedlý. ????

  • Odkedy je poukazovanie na fakty a ironicke pripomenutie na hluposti popisane jednotlivcami blaznovstvo?! Skor blaznovstvo je to co tu robis ty a tvoj kamos tedy. Prazdne reci a len osocovanie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).