Domů » Články » The Inviter: Originální česká aplikace, se kterou můžete udělat radost svým přátelům

The Inviter: Originální česká aplikace, se kterou můžete udělat radost svým přátelům

Čeští vývojáři představili zajímavou mobilní aplikaci, se kterou můžete velice rychle udělat radost svým blízkým. Tvůrci mají se svým „dítkem“ velké plány a rádi by uspěli i na globálním trhu.

Český startup představil aplikaci s globálním zaměřením, která umožňuje uživatelům udělat radost svým přátelům poměrně originálním způsobem. The Inviter rychle doručí na jakýkoliv zadaný e-mail pozvánku k vyzvednutí dárku na vámi zvolenou službu či zboží v libovolné restauraci, obchodě nebo na jiném místě kdekoliv na světě. K vyzvednutí takového dárku se stačí dostavit na místo určené v pozvánce se smartphonem a nainstalovanou aplikací. 

 

Princip je velmi jednoduchý, ale mohu by fungovat. Obdarovaný obdrží prostřednictvím e-mailu či samotné aplikace výzvu k vyzvednutí dárku s přesným označením místa, kde je pro něj dárek uložen, ať už je to restaurace, obchod či konkrétní adresa. Stačí, aby se na dané místo dostavil se smartphonem s nainstalovanou aplikací The Inviter, která v momentě, kdy obdarovaný dorazí na určenou GPS souřadnici, vygeneruje kód, který slouží jako potvrzení pro obchodníka a vydání dárku.

The Inviter Introduction Part 2 (Czech)

The Inviter nebuduje vlastní síť, ale využívá mapy a checkpointy z databáze FourSquare. Díky tomu mají autoři přístup k databázi s miliony obchodů a restaurací s přesnou GPS polohou, do nichž lze svým přátelům poslat dárek v podobě předplaceného produktu či služby. Je jen na nich, kdy si dárek vyzvednou. Tvorba samotné pozvánky zabere zhruba půl minuty a umožňuje vytvořit i originální osobní vzkaz s použitím libovolného textu, vlastní fotografie nebo využití jedné z celé řady přednastavených šablon.

 

Posílat a přijímat lze dárky v hodnotě od 1 do 999 dolarů či euro. Příjemce dárku si jej musí vyzvednou do 1 roku. V případě, že tak neučiní, dostane ten, kdo dárek poslal, finanční částku zpět na svůj kredit v aplikaci. 

Hlavní výhodou The Inviter jsou globální úspěšné platformy, na kterých celý koncept stojí. „The Inviter využívá FourSquare a Google, akceptuje všechny platební karty a PayPal. Využití těchto rozšířených a funkčních systémů nám jednak dává garanci stability, ale především nás nelimituje na český trh – The Inviter mohou ode dneška používat lidé kdekoliv na světě,” říká Lukáš Ždárský, další člen zakladatelského týmu. Dodává, že aplikace není atraktivní jen pro běžné uživatele, ale stejně tak pro obchodníky bez rozdílu velikosti, od malé kavárny třeba pro nadnárodní pivovar či mobilního operátora. 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Aplikace je v současné době zdarma k dispozici pro operační systém Android, verze pro iOS by se na App Store měla objevit během několika dnů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. A jak funguje samotný nákup voucheru u obchodníka? To v té síti musí být nějak zaregistrován ne? Kde lze získat přístup k datům FourSquare včetně jejich map?

    • Ahoj, zkusím to osvětlit. V aplikaci jsou dva různé typy provozoven: 1. registrované, které poznáte tak, že jsou označeny ikonou Verified a budou mít konkértní nabídku produktů ve svém profilu, 2. neregistrované profily, které se berou z databáze FourSquare.

      Pokud vytváříte pozvánku na registrované místo, vybíráte konkrétní produkt či službu a máte rok na to dorazit na místo si ji vybrat. Po dostavení se na místo, stačí ukázat pozvánku a obdržíte stejně jako třeba s vouchrem od Slevomatu. Pokud je pozvánka na neregistrované místo, tak místo produktů dostanete na svůj Inviter účet okamžitě tu částu na kterou Vás kamarád pozval.

      Je to srozumitelné?

  2. Nezní to špatně, lepší než některé idiotské vouchery z některých slevových portálů, kdy občas ani zaplacenou službu či produkt nedostanete, páč společnosti nemají kapacitu, a pak se přete s portálem… Co mám zkušenosti, objednat napřímo bude rozhodně lepší, doufám, že se to rozjede. Hromadný úspěch to asi mít nebude, ne každý má smartphone a ne každý do toho půjde, ale překvápko by to bylo pěkné… :) doufám, že aplikace bude vypuštěna i pro mobilní Windows :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).