Domů » Články » Into the Dead: Dokážete uniknout krvelačným zombies? (tip na hru)

Into the Dead: Dokážete uniknout krvelačným zombies? (tip na hru)

Máte rádi nekonečné běhačky? Into the Dead do toho žánru spadá, přidává však několik originálních prvků a je zasazena do hororového prostředí. Navíc je dostupná i pro Windows Phone.

Dnes pro vás mám tip na chytlavou hru Into the Dead, kterou si užijete na všech třech hlavních platformách. Jedná se o nekonečnou „běhačku“ ve stylu legendárního Temple Runu, která vás jen tak neomrzí. Při prvním spuštění přeskočíte hlavní nabídku a rovnou se přenesete do úvodního, velice krátkého „videa“, po jehož konci se ujímáte hlavní postavy a hra může začít. Ještě předtím, než hlavní hrdina odstartuje celý závod, se vám zobrazí volba ovládání, které je velice jednoduché a spočívá pouze v zatáčení.

Klady (+) 

 • hororová atmosféra
 • hezká grafika
 • možnost volby grafických detailů
 • velké množství zbraní 

Zápory (-) 

 • drahé mikrotransakce
 • verze pro Windows Phone není zdarma

Lze si vybrat mezi ovládáním na displeji (displej se rozdělí na pravou a levou stranu a následným klikáním ovládáte postavu), nebo ovládáním pomocí naklánění telefonu, kdy se využívá gyroskopu.  Osobně preferuji rozdělený displej, ale každý má rád něco jiného. Po volbě ovládání tedy začíná běh o život, který bohužel nemůže skončit jinak, než smrtí. Před každým kolem si také vybíráte různé bonusy za „vyběhané“ mince, jako je například přesun ze startu rovnou na hranici 1500 metrů, zvýšení kapacity nábojů do zbraní, nebo třeba psí doprovod. Pes likviduje zombies před vámi a vy tak můžete mít snazší cestu.

Grafické zpracováni jako z filmového hororu 

Po grafické stránce se jedná o velmi povedený titul. Vše je zpracováno trojrozměrně a hra má tu pravou hororovou atmosféru. Příběh se odehrává za soumraku a zombies se vynořují postupně z mlhy, takže nikdy přesně nevíte, kudy se vydat.

Into the Dead - Universal - HD Gameplay Trailer

Váš úkol je jednoduchý. Musíte s postavou uběhnout co největší vzdálenost. Into the Dead začíná vždy stejně – jste posádka havarovaného vrtulníku a jako jediný přeživší se snažíte utéct útočícím nepřátelům. Ve hře se střídá několik prostředí (pole za městem, kukuřičné pole a les). S uběhnutou vzdáleností narůstá počet zombies a je tak čím dál tím těžší se jim vyhýbat. Pokud do nějakého narazíte přímo, hra končí. Pokud se vyhnete jen o malý kousek, jen vás zpomalí a ve hře pokračujete. Je zde ale více překážek. Už na první úrovni se budete muset vypořádat s dřevěným plotem nebo kůly, a v dalších úrovních například se stromy. Při vašem osudném běhu, máte také možnost sbírat zbraně, které jsou označeny svítícím neonem a jsou tak vidět na velkou vzdálenost. 

Hlavní menu obsahuje tři záložky (more games, play, armory). Při volbě „more games“ se vám zobrazí další hry a aplikace od vývojářů. Tlačítko „play“ je asi jasné – přenese vás do hry a pod záložkou „armory“ si můžete vybírat psí doprovod, zbraně a motivy nepřátel. Jsou zde na výběr třeba skiny z amerického fotbalu nebo z 2. světové války, kdy jsou zombies převlečení za německé vojáky.

Tyto blbinky jsou ale poměrně drahé a získat je bez nutnosti investice reálné měny je téměř nemožné. Pro hráče, kteří nemají ty nejvýkonnější stroje, je zde nastavení možnosti volby úrovně detailů (nízké nebo vysoké) a v neposlední řadě volby hudby a zvuku. Hru můžete propojit s vaším účtem na Facebooku a soutěžit tak s kamarády, kdo uběhne dále.

Zbraně, za které by se nemusel stydět ani Arnold 

Into the Dead nabízí velké množství zbraní, jako jsou například pistole, puška, samopal, brokovnice, motorová pila, granátomet, odstřelovací puška nebo třeba granát. Při každém běhu získáváte mince, za které si můžete koupit lepší a lepší zbraňový arzenál. Pokud ovšem nechcete čekat, než si mince vyběháte, jsou zde mikroplatby, které ale nejsou levné (například za granátomet zaplatíte necelých 100 Kč). Věřím, že většina lidí by neměla problém zaplatit třeba 20 Kč, ale sto korun už je celkem dost. 

Mikrotransakce 

Jak jsem již psal výše, hra je plná mikrotransakcí. Into the Dead lze samozřejmě hrát i bez nich, ale budeme mít podstatně těžší průběh a možnosti. Pokud tedy nechcete platit, musíte si mince vyběhat. Je zde ale ještě jedna možnost, jak si přijít na pár mincí, a to pomocí Facebooku. Hra vás ocení rovnými 100 zlaťáky, pokud dáte na Facebooku „like“ stránce vývojářů.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog
Cena: zdarma pro Android a iOS, pro Windows Phone 21 Kč

Pokud máte rádi hororové filmy, hra se vám bude určitě líbit. Má správně temnout atmosféru, nepřátelé se vynořují postupně z oparu, vy běžíte a vlastně nevíte kam.

Marek Smékal

6 komentářů

 1. Marek (neregistrovaný)

  dík Markovi (jmenovci )za tyhle články. Rád střídám hry a vždycky tady najdu dobrý tip. Into the dead mě baví i když to asi po čase omrzí jako temple run a na HTC Desire se hra občas trochu sekne

 2. Jednoduché, dobře hratelné a 21 Kč je v pohodě. Dobry kauf, dobry tip.

 3. Lax (neregistrovaný)

  fakt povedená hra a určitě lepší jak zmiňovanej Temple run. Koupil jsem na widle a nelituju, naopak doporučuju :)

 4. Lump (neregistrovaný)

  Těžká pecka! Hraju to už 3 hodiny, dííííík :-D

 5. Hra existuje i pro Windows 8 – [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).