Domů » Bleskovky » Internetový prohlížeč Microsoft Edge je dostupný pro Linux

Internetový prohlížeč Microsoft Edge je dostupný pro Linux

Už dávno jsou pryč doby, kdy mezi systémy Windows a Linux panovaly velké spory. Microsoft má nyní vůči svému dřívějšímu konkurentovi poměrně kladný vztah, jak dokazuje například možnost spouštět linuxové programy s grafickým rozhraním přímo ve Windows 10.

edge
Prohlížeč Edge je pro Linux k dispozici ve stabilní verzi

Nyní se firma z Redmondu chystá utužit dobré vztahy dalším vstřícným krokem, konkrétně vydáním stabilní verze prohlížeče Edge pro Linux. Ačkoli testovací verze prohlížeče Edge je pro operační systém Linux k dispozici už více než rok, stabilní verze prohlížeče od Microsoftu přichází až nyní.

Prohlížeč Microsoft Edge je oficiálně dostupný pro Linux

Pokud na svém Linuxu už nyní provozujete preview verzi Edge, můžete přejít na stabilní verzi pomocí příkazu sudo apt install microsoft-edge-stable, případně můžete využít instalátor dostupný na oficiálních stránkách Microsoftu.

Dominik Vlasák

2 komentářů

  1. Jak můžou panovat spory mezi operačními systémy? Když už, tak mezi společnostmi, nemyslíte? A jaké velké spory to máte na mysli?
    Je dostupný i pro ARM zařízení nebo jen x86?

    • Ještě že není vůbec mraky firem, co dělají do Linuxu co? Než by je tady všechny vyjmenovali, to bychom tady byli hodně dlouho :-D btw neřekl náhodou kdysi Ballmer o Linuxu, že je to rakovina? To mi přijde jako docela velká rivalita :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).