Domů » Bleskovky » Internet Explorer může v klidu umřít, ve všem jej zastoupí nový Edge

Internet Explorer může v klidu umřít, ve všem jej zastoupí nový Edge

Internetový prohlížeč Microsoft Edge je součástí systému Windows 10 od jeho počátků, avšak žije zde ve společnosti řádně ukrytého Internet Exploreru. Microsoft jej v systému ponechal z důvodu kompatibility s některými staršími weby a službami, zejména v organizacích. Nově připravovaný Microsoft Edge založený na jádru Chromium by ale mohl konečně zasadit Internet Exploreru poslední ránu z milosti.

Microsoft Edge zastoupí Internet Explorer

Microsoft na vývojářské konferenci Build odhalil, že nový Edge (nazývaný jako Chredge) dostane speciální IE mód, který má problémy s kompatibilitu řešit. K obsluze všech webů byste si tak měli vystačit s jediným prohlížečem.


Kromě toho dostane Edge novou kontrolu soukromí, a to na třech úrovních – neomezené, vyvážené a přísné. Na základě volby určíte, jaké množství dat o vás budou webové stránky shromažďovat. Novou funkcí také budou kolekce, do kterých si uživatel bude moci ukládat, organizovat a sdílet informace (text, obrázky, apod.) pro další použití v ostatních aplikacích.

ie

Edge pro macOS poprvé naživo

Microsoft také na své konferenci poprvé ukázal Edge pro systém macOS, pokud s jej chcete vyzkoušet, můžete si stáhnout testovací verzi z tohoto odkazu.

edge

Kdy se dočkáme ostré verze, Microsoft neprozradil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tom Klíčník
Anonym
Tom Klíčník

Dokud bude Explorer jedinou možností, jak obsluhovat NEN, je předčasné mu věštit konec.

Karle
Uživatel
Karle

Vzhledem k tomu, že podpora Windows 7 končí v lednu, firmy budou finišovat s přechodem na desítky. Microsoft se jim snaží dodat nový browser, kompatibilní s firemními IE aplikacemi. Nový Edge prostě bude mít navíc i jádro z IE. Jakmile to bude Edge umět, nebude důvod do desítek IE vůbec dávat a po některém upgradu v roce 2020 může konečně zmizet.

QNX
Anonym
QNX

Ja som sa tešil, že všetky tie web stránky tých pseudo štátnych inštitúcií na ktoré treba výhradne Explorer padnú na hubu. To by mi urobilo neskutočnú radosť keby tie predražené štátne systémy padli kvôli tomu, že MS zruší Explorer. Normálne by som to aj oslávil lebo nie je predsa možné aby som v roku 2019 musel používať Explorer to aspoň svedčí kde zastal vývoj Sloveského štátneho aparátu.

lukasbc
Anonym
lukasbc

No pokud bude vyřešeno vkládání el. podpisu – v jiných prohlížečích to nejde a mnohé weby si doslova vyžadují IE – tak proč ne…