Domů » Bleskovky » Internet Explorer může v klidu umřít, ve všem jej zastoupí nový Edge

Internet Explorer může v klidu umřít, ve všem jej zastoupí nový Edge

Internetový prohlížeč Microsoft Edge je součástí systému Windows 10 od jeho počátků, avšak žije zde ve společnosti řádně ukrytého Internet Exploreru. Microsoft jej v systému ponechal z důvodu kompatibility s některými staršími weby a službami, zejména v organizacích. Nově připravovaný Microsoft Edge založený na jádru Chromium by ale mohl konečně zasadit Internet Exploreru poslední ránu z milosti.

The future of Microsoft Edge

Microsoft Edge zastoupí Internet Explorer

Microsoft na vývojářské konferenci Build odhalil, že nový Edge (nazývaný jako Chredge) dostane speciální IE mód, který má problémy s kompatibilitu řešit. K obsluze všech webů byste si tak měli vystačit s jediným prohlížečem.

Kromě toho dostane Edge novou kontrolu soukromí, a to na třech úrovních – neomezené, vyvážené a přísné. Na základě volby určíte, jaké množství dat o vás budou webové stránky shromažďovat. Novou funkcí také budou kolekce, do kterých si uživatel bude moci ukládat, organizovat a sdílet informace (text, obrázky, apod.) pro další použití v ostatních aplikacích.

ie

Edge pro macOS poprvé naživo

Microsoft také na své konferenci poprvé ukázal Edge pro systém macOS, pokud s jej chcete vyzkoušet, můžete si stáhnout testovací verzi z tohoto odkazu.

edge

Kdy se dočkáme ostré verze, Microsoft neprozradil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments