Domů » Bleskovky » Intel začal spolupracovat se Samsungem na čipech do mobilních zařízení

Intel začal spolupracovat se Samsungem na čipech do mobilních zařízení

Agentura Reuters včera vypustila informaci, že další tablet od Samsungu, označovaný jako Galaxy Tab 3 10.1, bude obsahovat čip od Intelu. Jmenovitě by se mělo jednat o řešení Clover Trail+. Podobnou zprávu jsme si mohli přečíst již pár týdnů zpět na serveru SamMobile. Další informace o spolupráci mezi Intelem a Samsungem přináší web The Korea Times, který cituje anonymního zaměstnance Intelu: „Počet inženýrů Intelu, kteří pracují na čipech postavených na Atomu, se v Koreji zvedl na padesát z loňských šesti.“

 

Takovým nárůstem inženýrů dává Intel najevo důležitost dané oblasti. Je to pro společnost nutností, jelikož na mobilních zařízeních se jí zatím nedaří. Na druhou stranu, Samsung vyrábí vlastní čipy a další výrobce potřebuje jen proto, že není schopen sám uspokojit poptávku. Korean Times dále tvrdí, že Galaxy Tablet s Intel procesorem by měl být představen na Computexu, který se koná začátkem června na Tchaj-wanu.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. Velda (neregistrovaný)

    Jejich čipy dělají ostudu už vůči Snapdragonům, tak co to bude vůči Atomům, hehe. :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).