Domů » Bleskovky » Intel představil dvoujádrový počítač o velikosti SD karty

Intel představil dvoujádrový počítač o velikosti SD karty

V průběhu konání veletrhu CES představil generální ředitel společnosti Intel (Brian Krzanich) miniaturní počítač s názvem Edison. Celá základní deska je svými rozměry téměř shodná s běžnou paměťovou SD kartou. Díky své velikosti se má stát platformou, kterou bude možné integrovat do téměř jakéhokoliv předmětu, který se nachází v domácnosti. Srdcem miniaturního počítače se stal dvoujádrový procesor Quark (22 nm) s taktem 400 MHz, jenž má vynikat nízkými nároky na přísun elektrické energie.

O dostatečnou konektivitu se postarají moduly pro Bluetooth 4.0 a Wi-Fi. Celý kit se má k vývojářům dostat v polovině letošního roku. Chybět nemá ani vlastní obchod s aplikacemi s čímž souvisí vyhlášení soutěže pro vývojáře, kterou Intel nazval „Make It Wearable Challenge”. Pro demonstraci možností této zajímavé novinky Krzanich použil upravenou dětskou chůvičku, která zobrazovala stav dítěte na hrnečku vybaveného LED diodami.

Z těchto a dalších událostí je tedy zřejmé, kudy se rozhodli výrobci výpočetní techniky vydat. Je více než jasné, že podobné jednotky se velice brzy začnou integrovat jak do oblečení, tak i do zcela obyčejných předmětů jakými jsou například šálky na kávu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments