Domů » Bleskovky » Intel představil dvoujádrový počítač o velikosti SD karty

Intel představil dvoujádrový počítač o velikosti SD karty

V průběhu konání veletrhu CES představil generální ředitel společnosti Intel (Brian Krzanich) miniaturní počítač s názvem Edison. Celá základní deska je svými rozměry téměř shodná s běžnou paměťovou SD kartou. Díky své velikosti se má stát platformou, kterou bude možné integrovat do téměř jakéhokoliv předmětu, který se nachází v domácnosti. Srdcem miniaturního počítače se stal dvoujádrový procesor Quark (22 nm) s taktem 400 MHz, jenž má vynikat nízkými nároky na přísun elektrické energie.

O dostatečnou konektivitu se postarají moduly pro Bluetooth 4.0 a Wi-Fi. Celý kit se má k vývojářům dostat v polovině letošního roku. Chybět nemá ani vlastní obchod s aplikacemi s čímž souvisí vyhlášení soutěže pro vývojáře, kterou Intel nazval „Make It Wearable Challenge”. Pro demonstraci možností této zajímavé novinky Krzanich použil upravenou dětskou chůvičku, která zobrazovala stav dítěte na hrnečku vybaveného LED diodami.

Z těchto a dalších událostí je tedy zřejmé, kudy se rozhodli výrobci výpočetní techniky vydat. Je více než jasné, že podobné jednotky se velice brzy začnou integrovat jak do oblečení, tak i do zcela obyčejných předmětů jakými jsou například šálky na kávu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Simon
Uživatel
Simon

Teraz už len počkať kým bude aj Elektronický Toaletný papier, nech ľudia vedia koľko kto z rodiny míňa. :D

mceza
Uživatel
mceza

Výborně. Už se těším, až se to dostane k předním výrobcům. Ti to napojí na 17″ displeje a budou to vydávat jako úžasnou věc…

Aaron
Uživatel
Aaron

Do hodinek dobry.

marek1
Uživatel
marek1

U me hodinky mají být kus pěkné hodinářské práce bez elektroniky.

Kato
Uživatel
Kato

Pod to bych se taky podepsal, i když ty nové Pebble me jako jediné docela zaujaly.

weth
Uživatel
weth

marek1: A tak treba takove Citizen Proximity jsou super a je to kombinace obou pristupu. Samozrejme, kdo chce natahovaci strojek, bude hledat nekde jinde.

bkf1
Uživatel
bkf1

No za chvilku tu budeme mit inteligentni hrnky na kavu, inteligentni propisky, inteligentni tricka (to uz mam pocit i je) apod. :D

mceza
Uživatel
mceza

A k čemu to bude? Že mi hrnek na kafe řekne, že ho mám studené?

Tyhle věco mě nechávají chladnými. Propisek mám ještě zásobu slušnou.

mino
Uživatel
mino

Má to nejakú kompatibitu s x86 alebo kú to má výhodu oproti menším ARM chipsetom?