Domů » Bleskovky » Procesory Intel Core M míří do smartphonů a tabletů: Porazí Snapdragony a MediaTeky?

Procesory Intel Core M míří do smartphonů a tabletů: Porazí Snapdragony a MediaTeky?

Intel je největší světový výrobce procesorů do stolních počítačů a notebooků. Společnost se ovšem angažuje i v segmentu mobilních zařízení, kde nabízí své procesory řady Intel Atom. S těmito procesory se nejčastěji shledáte v tabletech, které běží na operačním systému Windows a také na několika smartphonech se systémem Android.

 

Podle posledních zpráv prý brzy zamíří mezi mobilní zařízení i nová řada procesorů Intel Core M. Výrobce aktuálně testuje tyto procesory v tabletofonech. Intel uvede celkem tři série procesorů – Core M3, M5 a M7. Všechny čipy budou vycházet z platformy Intel Skylake a budou mít údajně velmi slušný výkon při zachování nízké spotřeby.

Doposud byla modelová řada Core M určena pro kompaktní notebooky. Nejznámějším a jedním z prvních notebooků se stal nový MacBook od Applu, představený letos na jaře. Procesory určené pro tablety a smartphony budou ovšem značně odlišné, především co se týče spotřeby. Příležitostí pro Intel se mohou stát chystané tablety a smartphony, které poběží na operačním systému Windows 10.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

7 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Držíme Intelu palce :-) core M v mobilu bude super :) snad lepsi jak Atom x3

  • Atom X3 je low end, samozrejme ze bude lepši

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Snad bude? To je totální neznalost. Core M je vyšší třída než Atom tedyy i dražší a je to 32bit/64bit

   Bohužel Core M v ultrabookách nebo MacBook Air není žádná sláva. Stále platí, že grafika Intel je lowend výkonově i v CPU za 20000,- a nízká spotřeba se podepsala co se týká CPU výkonu.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   No, jejich Iris Pro jsou nejrychlejší integrované grafiky na x86. Škoda, že je nedávají do všech procesorů.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Martin Alexander: Podle ceho usuzujes, ze v mobielch budou super? Mas uz nejake konkretni info a vykonu a hlavne spotrebe?

  • Martin Alexandr

   Mr. arakain ne nemam ale verim tomu že tam bude super.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Liste0 : Tak rozhodně …Iris Pro jsou nejrychlejší integrované grafiky na x86… nejrychlejší grafika obecně ne. Je to nejrychlejší grafika Intelu, bohužel\bohudík rychlejší grafiky jsou v AMD CPU.

   A rozdíl je dost drastický když CPU za 3500,- ná lepší grafický výkon než hiend CPU intelu za 10000+

   Takže pokud někomu neděl herní výkon u smartphonu s Atommem u CoreM na tem to nebude nic lepší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).