Domů » Bleskovky » Integrace Skype do Windows 10 skončí, Microsoft přijde s novou univerzální aplikací

Integrace Skype do Windows 10 skončí, Microsoft přijde s novou univerzální aplikací

Microsoft si stále neví rady s tím, jak má vypadat Skype pro platformu Windows 10 (Mobile). Loni v červnu odstranil z Windows Store moderní aplikaci pro dotyková zařízení a stanovil dvě hlavní cesty – ve Windows 10 bude Skype integrován a pro starší Windows zůstane k dispozici Skype pro plochu.

uwp_full-new

Integrace přišla s velkými fanfárami v podzimním updatu Windows 10 a Microsoft v ní rozdělil Skype do tří separátních aplikací Telefon, Zasílání zpráv a Skype video. Jejich funkce jsou ovšem značně omezené a aktuální vývoj nenaznačuje blízké zlepšení; stále je pohodlnější používat Skype pro plochu, který v jedné aplikaci nabídne veškeré funkce bez omezení. Microsoft od listopadu sbíral zpětnou vazbu od běžných uživatelů i Insiderů a dospěl k názoru, že integrace příliš nefunguje a že bude lepší přistoupit ke Skypu na Windows 10 univerzálně.

uwp_narrow-new

Již brzy se součástí Insider Preview Windows 10 stane nová univerzální aplikace Skype, která bude fungovat na počítačích, tabletech i smartphonech. Všechny funkce bude možné obsloužit v okně jedné aplikace, která navíc dostane svěží vzhled bez duplicitních a nepotřebných menu.

uwp-snap

První verze aplikace přinese pouze základní schopnosti, před vypuštěním do veřejného provozu se však naučí skupinovým (video)hovorům, sdílení obrazovky, úpravám individuálních notifikací a všem dalším funkcím desktopové verze.

Univerzální aplikace Skype podle blogu Microsoftu nahradí současnou integrovanou podobu, avšak počítáme s tím, že aplikace Telefon a Zprávy ve Windows 10 zůstanou a budou sloužit k vyřizování hovorů a SMS ze spárovaného smartphonu. Univerzální Skype pro Windows 10 bude od počátku k dispozici i v češtině.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments