Instagram začal testovat placený obsah. Zatím se týká pouze deseti tvůrců v USA

instagram unsplash

Instagram v USA začal testovat placený obsah. Zatím se jedná pouze o malou skupinu tvůrců, u kterých zaplacením poplatku získáte přístup k exkluzivnímu obsahu. Předplatitelé zároveň získají speciální odznak, který je zviditelní v komentářích nebo příchozích zprávách daného tvůrce.

Předplatné funguje podobně jako například Patreon nebo jiné placené služby na pravidelné bázi. Měsíční poplatek je aktuálně omezen na 0,99 až 99,99 USD, což je asi 20 až 2 150 Kč bez DPH. Rozsah poplatků je tedy dost široký a přesnou částku nastavuje vždy tvůrce. Instagram by z těchto poplatků neměl mít žádné desátky minimálně do roku 2023, jak sám tvrdí.

Instagram paid content
Placený obsah je označen fialovou barvou (zdroj: Instagram)

Kromě speciálního odznaku budou mít předplatitelé možnost vidět příspěvky například v podobě Stories, které běžní uživatelé neuvidí. Tento obsah bude označen fialovou barvou, ať už se bude jednat o příběhy, nebo živé přenosy.

Kompletní seznam profilů s placeným obsahem:

Instagram paid content 2
Placený obsah na Instagramu (zdroj: Instagram)

Skupina tvůrců s placeným obsahem je nyní omezena pouze na 10 profilů, mezi kterými je například basketbalistka Sedona Prince, olympionička Jordan Chiles nebo astroložka Aliza Kelly. Mark Zuckerberg ve svém vyjádření k placenému obsahu zmínil nadšení z nových nástrojů, které mohou kreativním lidem zajistit živobytí.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku