Domů » Bleskovky » Instagram nabídl pomoc při vývoji neoficiálního klientu pro Windows Phone 8 (aktualizováno)

Instagram nabídl pomoc při vývoji neoficiálního klientu pro Windows Phone 8 (aktualizováno)

Aktualizováno 5. 8. 2013

Facebook, coby majitel Instagramu, vydal oficiální vyjádření týkající se zpráv o údajné podpoře 6tagramu.

„Nevybrali jsme si žádného externího vývojáře, aby pro nás vytvořil aplikaci pro Windows Phone, ať už oficiální, nebo neoficiální. Aplikace třetích stran, které chtějí využívat naši plarformu, tak musí činit v souladu s podmínkami našeho veřejného API.“

Původní článek ze 4. 8. 2013

Majitelé telefonů s operačním systémem Windows Phone 8 zatím marně čekají na oficiální klient služby Instagram. Ve Store je sice k dispozici několik alternativních aplikací, nedávné události ale ukázaly, že se na ně vzhledem k obcházení API populární služby nedá zcela spolehnout. Nyní se ale zdá, že by se mohlo blýskat na lepší časy.

Zástupci Instagramu totiž sami kontaktovali s nabídkou spolupráce vývojáře Rudyho Huyna, který je autorem 6Secu, neoficiálního klientu pro videoslužbu Vine, a který nyní pracuje na obdobné aplikaci s názvem 6tagram. Nejdříve to vypadalo, že se obě strany dokonce domluví na vzájemné technické podpoře. Podle posledních zpráv ale Huyn zřejmě dostal pouze posvěcení z právního hlediska.

Může nás tedy těšit alespoň přislíbení Instagramu, že už nebude aplikacím třetích stran házet další klacky pod nohy. Na druhou stranu se ale vnucuje myšlenka, že vzhledem k výše zmíněnému vstřícnému kroku vůči jednomu z vývojářů se oficiálního klientu asi jen tak nedočkáme.

Miroslav Havlíček

3 komentářů

  1. Na co čekat na oficiálního klienta, když Rudy se postaral o výborného klienta, se všemi funkcemi a ještě s nádherným Metro UI, teda, jak se to mu říká teď? Modern UI? =D

    Víceméně, těším se 6tagram, ikdyby to nakonec mělo být zpoplatněno, tak mi to vůbec nebude vadit, spíš to uvítám =)

    • Martin P. (neregistrovaný)

      Jednooký mezi slepými králem se říká. 6tagram je neveřejná bata

  2. Hm a k čemu jako ten Instagram je?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).