Instagram dostal aktualizaci. Přibyla funkce Boomerang a tagování přátel ve Stories

Je to již nějaký ten pátek, kdy se Facebook, pod který spadá také Instagram, snažil odkoupit svého největšího konkurenta. Ano, řeč je o službě Snapchat, kterou denně využívá okolo 60 milionů uživatelů. Snapchat však nabídku Facebooku smetl ze stolu a rozhodl se jít svou vlastní cestou.

Pro Instagram to znamenalo jediné – integrovat služby Snapchatu do své aplikace. To se konec konců opravdu stalo, neboť před několika měsíci „obrázková“ sociální síť zveřejnila novinku v podobě Instagram Stories, která se stala mezi uživateli velmi populární.

Vývojáři však neusnuli na vavřínech a pro své uživatele si připravili zcela novou verzi, která je dostupná pro Android a iOS. Hlavní novinkou je bez pochyby funkce Boomerang (animované fotografie), díky které si lidé užijí ještě více zábavy. Ta byla implementována do Instagram Stories, kde pro aktivování stačí pouze přejet prstem doprava.

Další zajímavostí je podpora tzv. tagování přátel. Pokud ve Stories pořídíte fotografii, můžete na ní označit i svého kamaráda. Ten poté může fotku okomentovat. Jestliže vás někdo označí, budete o tom samozřejmě informováni pomocí upozornění. Aktualizace je dostupná nejen pro Android a iOS, ale taktéž pro Windows Store (Windows 10).

Facebook „vykradl“ Snapchat. Na Instagramu spouští Příběhy, které zmizí po 24 hodinách

‎Instagram
Cena: zdarma+
Instagram
Cena: zdarma
Autor článku
Zdeněk Koutský
image/svg+xml
+

Kapitoly článku