Domů » Bleskovky » Insideři dostávají nové sestavení Windows 10 (Mobile): Přináší do Redstone 2 první novinky

Insideři dostávají nové sestavení Windows 10 (Mobile): Přináší do Redstone 2 první novinky

Microsoft včera večer vypustil do světa nové sestavení Windows 10 a Windows 10 Mobile z nové větve Redstone 2 pro Insidery (číslo 14926). Nejedná se o první sestavení z této větve, poprvé jsme se však dočkali nějakých hmatatelných novinek.

Nové nastavení Wi-Fi (pro smartphony)

Microsoft v novém sestavení pro smartphony sjednocuje nabídku nastavení Wi-Fi s počítači a tablety. Portace ještě není zcela hotová, a tak nová nabídka běží souběžně s tou starou. Do té nové byla například přidána možnost připojovat se k WPS (Wi-Fi Protected Setup) sítím.

Konec instalací nechtěných aplikací

Dosud se vždy po instalaci nového sestavení nainstalovaly zpět systémové aplikace, které jste před tím odstranili, což mohlo být otravné zejména v posledních měsících před letní aktualizací, kdy Microsoft vydával nové buildy jak na běžícím páse. Od tohoto sestavení zůstávají odinstalované aplikace odinstalované i po upgradu na novější sestavení.

Rychlejší přihlašování PINem

Pokud máte na počítači zvolené přihlašování skrze PIN, můžete jej zadat i když si nevšimnete vypnutého num-locku, čísla se stejně napíší.

Připomínky webových stránek

Internetový prohlížeč Microsoft Edge se dočkal jedné experimentální funkce, která je však bohužel svázaná s u nás nedostupnou Cortanou. Jakýkoliv otevřený panel je možné označit tlačítkem „Snooze“, přičemž tuto stránku Cortana uloží s vaší poznámkou do připomínek a do Centra akcí. Odtud je pak možné se k této stránce vrátit a přečíst si připomínku.

Odměny Microsoftu

I poslední nová funkce bohužel není určena pro našince. Odměny Microsoftu rozšiřují již delší dobu fungující Odměny Bing, nově na svůj účet sbíráte body nejen body za vyhledávání na Bingu, ale i za nakupování ve Windows Store, používání Microsoft Edge apod. Získané body lze pak vyměnit za slevy ve Store, kredity na Skype, apod.

Omezení starších sestavení

Každé sestavení Insider preview má své datum expirace, to nejnovější vyprší až 1. května příštího roku. Pokud však používáte starší sestavení z předchozí větve, uvidíte každodenně upozornění na expiraci sestavení, po 1. říjnu se počítač začne každé 3 hodiny restartovat, po 15. říjnu už nenabootuje vůbec. Microsoft pochopitelně touží po tom, aby Insideři vždy používali nejnovější sestavení, neboť zpětná vazba k těm starším již nemusí mít žádnou váhu.

new-expiration

Chyby, chyby, chyby

Microsoft v novém sestavení opravil spoustu chyb, avšak neobešlo se to i bez chyb nových. Přepínání účtu může skončit černou obrazovkou, lupa v přehrávači Groove může dělat potíže s přehráváním hudby, některé součásti systému nemusí korektně fungovat a je nutné je znovu nainstalovat, stejně tak je zapotřebí přeinstalovat aplikaci Kalkulačka. V Nastavení se dočasně nelze pohybovat skrze klávesnicový tabulátor.

Nové sestavení mobilních Windows 10 není možné nainstalovat na Lumii 650, Centrum akcí se zavírá déle než obvykle, a pokud používáte svůj telefon jako mobilní hotspot, můžete tak učinit pouze jednou; druhý pokus selže a bude fungovat až po restartu telefonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
58 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments