Domů » Bleskovky » Insideři dostávají nové sestavení Windows 10 Mobile a Peněženku 2.0 s NFC platbami

Insideři dostávají nové sestavení Windows 10 Mobile a Peněženku 2.0 s NFC platbami

Microsoft v posledních týdnech vydává nová sestavení Windows 10 (Mobile) pro Insidery jako na běžícím páse. S blížícím se létem a chystaným příchodem výročního updatu stále systém ladí a odstraňuje z něj poslední nalezené chyby. V mobilní verzi se seznam známých chyb smrsknul na minimum, a tak si mohli v Redmondu dovolit vypustit sestavení s číslem 14367 do pomalého kruhu aktualizací. Rychlý kruh je ale opět o něco napřed, včera totiž vyšlo sestavení s číslem 14371.

Spousta oprav a nové chyby

Prakticky všechny novinky zveřejněné na oficiálním blogu začínají slovy „We fixed“, takže byla opět odstraněna spousta chyb, s nimiž bychom se snad v budoucnu neměli setkávat, tudíž není důvod se o nich rozepisovat. Opravy proběhly na mnoha místech – v Nastavení, Hudbě Groove, Centru akcí, klávesnici, Bluetooth, Wi-Fi, Microsoft Edge; zkrátka napříč celým systémem. Objevily se však i nové chyby, které v předchozích sestaveních přítomny nebyly:

  • Kvůli změně formátu záloh systému Windows 10 Mobile nebude po návratu na stabilní sestavení s číslem 10586 fungovat obnovení ze zálohy korektně, např. se nezachová rozestavění dlaždic na domovské obrazovce.
  • Starší Lumie se Snapdragonem 800 se mohou potýkat se sníženou výdrží na jedno nabití
  • Microsoft vyšetřuje i nepředvídatelné chování Wi-Fi, jemuž se věnuje diskuze na těchto stránkách

Peněženka 2.0

Microsoft také do Windows 10 Mobile v programu Insider (sestavení 14360 a vyšší) vypustil aktualizaci aplikace Peněženka. Ta povýšila na verzi 2.0, přičemž její největší novinkou je podpora bezkontaktních NFC plateb. Do peněženky si lze nahrát platební kartu, např. od Visa nebo MasterCard, a platit v obchodech s terminálem podporující NFC platby přímo smartphonem.

Bohužel stejně jako u konkurenčních systému NFC platby na Windows 10 Mobile nebudou fungovat v České republice, zatím fungují pouze u několika bank v USA a pro jejich používání je nutné vlastnit nejnovější Lumie 950, 950 XL a 650. Tato služba bude do ostrého provozu spuštěna letos v létě s výročním updatem mobilních Windows 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
35 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments