Insideři dostávají nové sestavení jarní verze Windows 10. Přináší změny ve vyhledávání

Přestože nám Microsoft stále dluží podzimní update Windows 10 (jelikož uživatelům mazal osobní soubory), vypustil do světa nové testovací sestavení updatu jarního. Po vzoru svých předchůdců zatím velkými novinkami šetří, potěší však novým vyhledáváním.

Windows 10

Indexace veškerého úložiště

Dosud Microsoft ve vyhledávání prozkoumával pouze věci na ploše a v osobních složkách (Obrázky, Hudba, Video…), na jaře bude možné podrobněji nastavit, kam až indexace uvidí. V případě zvolení rozšířené indexace budou skenovány veškeré disky s výjimkou složek, které v nastavení zakážete. Rozšířená indexace může více zatěžovat procesor a disk, a tím snížit výdrž na baterii.

Další novinky jsou spíše kosmetické, softwarová klávesnice dostala větší množství speciálních znaků, bylo zjednodušeno psaní ve vietnamštině a bylo přidáno několik novinek pro nevidomé uživatele (např. lépe funguje předčítač v Google Chrome).

Známé chyby

Jelikož se jedná o testovací sestavení, které je prozatím distribuované skrze rychlý kruh aktualizací, jsou v něm chyby, které mohou běh systému ovlivnit:

 • Při vytváření nových ploch selhává Správce úloh
 • Při změně nastavení Správce úloh dojde při jeho znovuspuštění k obnovení původních voleb
 • V některých případech se proces aktualizace zasekne
 • Při větším množství nainstalovaných OTF fontů může docházet k chybějícím textům napříč celým systémem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  No tak doufam, že to bude stabilnější než poslední update, který mi znemožnil u tabletu nabíjení, vypnul snímání otisků prstů, vyřadil funkční klávesy a touchring. Spolu s předchozím updatem, který odebral některé možnosti z průzkumníka je tohle další bodnutí šroubovákem do stehna.

 2. Michal (neregistrovaný)

  No hlavně aby už z toho udělali konečně něco použitelného. Už nějaký čas mi nejde čtečka otisků prstů, nefungují starší tiskárny, vidí je jako sw zařízení, takže bez šílených postupů na nich nelze tisknout a spousta dalších věcí. Nepriklad při každém druhém zapnutí nefunkční wifi, musím restartovat. No hnus. Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. Silné přemýšlím o návratu k windows 7.

  • To je takový ten nekonečný kolovrátek jako u Androidu, Android za nic nemůže, to výrobce (či uživatel). Ale ano, Windows nemají zrovna šťastné období. Důsledek priorit, koukni na skladbu zisku u MS. Kdyby Apple byl potentnější v HW, po W10 by možná neštěk ani pes…

  • Já mám na Asus X550CC už od začátku na Win10 problémy se zvukem resp. s hlasitosti.
   Vždycky se to při videu někdy ztlumí, posuvnikem potáhnou třeba o milimetr, začne to řvát nahlas ztlumim a oak se to zase po nějaké chvíli vrátí.
   Vůbec nevím co s tím deka to inpo čisté instalaci z nastavení kdy se celý disk C s win naformatuje.
   Ovladače se tváří že jsou v pořádku standartní co poskytuje ms.

 3. Debil (neregistrovaný)

  No mě by zajímalo, jestli někdy v některé aktualizaci udělají chybu, která zakáže další aktualizace. V tom případě by si zabili možnost jakoukoli chybu opravit.

 4. Marek Studnička (neregistrovaný)

  Opravenou verzi již lze stahovat přes Creation tool

 5. V insideru už dlouho nejsem, kdy bude dostupná funkce „Můj telefon“ pro ne insidery?
  Prý to MS snad stáhnul nebo co, mám pouze ikonku v nastavení, nějaký návod jak to zprovoznit pokud už to je tedy přes WiFi spolehlivě a nepadá to

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel