Domů » Bleskovky » Insideři dostávají nové sestavení jarní verze Windows 10. Přináší změny ve vyhledávání

Insideři dostávají nové sestavení jarní verze Windows 10. Přináší změny ve vyhledávání

Přestože nám Microsoft stále dluží podzimní update Windows 10 (jelikož uživatelům mazal osobní soubory), vypustil do světa nové testovací sestavení updatu jarního. Po vzoru svých předchůdců zatím velkými novinkami šetří, potěší však novým vyhledáváním.

Windows 10

Indexace veškerého úložiště

Dosud Microsoft ve vyhledávání prozkoumával pouze věci na ploše a v osobních složkách (Obrázky, Hudba, Video…), na jaře bude možné podrobněji nastavit, kam až indexace uvidí. V případě zvolení rozšířené indexace budou skenovány veškeré disky s výjimkou složek, které v nastavení zakážete. Rozšířená indexace může více zatěžovat procesor a disk, a tím snížit výdrž na baterii.

Další novinky jsou spíše kosmetické, softwarová klávesnice dostala větší množství speciálních znaků, bylo zjednodušeno psaní ve vietnamštině a bylo přidáno několik novinek pro nevidomé uživatele (např. lépe funguje předčítač v Google Chrome).

Známé chyby

Jelikož se jedná o testovací sestavení, které je prozatím distribuované skrze rychlý kruh aktualizací, jsou v něm chyby, které mohou běh systému ovlivnit:

  • Při vytváření nových ploch selhává Správce úloh
  • Při změně nastavení Správce úloh dojde při jeho znovuspuštění k obnovení původních voleb
  • V některých případech se proces aktualizace zasekne
  • Při větším množství nainstalovaných OTF fontů může docházet k chybějícím textům napříč celým systémem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments