Zdroj: JumpStory

Indie se potýká s koronavirovou katastrofou. Twitter maže příspěvky kritizující politiky

Indie, země s více než 1,35 miliardami obyvatel, aktuálně zažívá jednu z nejhorších vln epidemie koronaviru. Po neprozíravém koupání milionů lidí v řece Ganze nyní testy odhalují přes 350 000 případů nákazy a přes 3 500 úmrtí denně. Odhaduje se také, že se jedná o zhruba třetinu skutečného počtu nakažených.

coronavirus
Kvůli této situaci mnoho herců a vysoce postavených vládních činitelů nešetřilo kritikou politického vedení v Novém Dillí. To má národ krizí provést, z údajů posledních dní je však jasné, že ve své roli selhává. Politici však zástupce sítě Twitter požádali, aby zhruba 100 podobných příspěvků smazali.

india
Twitter žádosti vyhověl, uživatele však nadále transparentně informuje o tom, kam se příspěvek poděl. Zástupci sociální sítě potvrdili, že pokud uživatelé vznesou oprávněnou námitku vůči obsahu příspěvku, Twitter následně vyhodnotí, zda obsah porušuje zákony dané země. V takovém případě pak zakáže zobrazování příspěvku na jejím území, v ostatních zemích je však stále dostupný. Pokud příspěvek porušuje podmínky samotné sociální sítě, je následně smazán úplně.

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku