Domů » Bleskovky » Indie se potýká s koronavirovou katastrofou. Twitter maže příspěvky kritizující politiky

Indie se potýká s koronavirovou katastrofou. Twitter maže příspěvky kritizující politiky

Indie, země s více než 1,35 miliardami obyvatel, aktuálně zažívá jednu z nejhorších vln epidemie koronaviru. Po neprozíravém koupání milionů lidí v řece Ganze nyní testy odhalují přes 350 000 případů nákazy a přes 3 500 úmrtí denně. Odhaduje se také, že se jedná o zhruba třetinu skutečného počtu nakažených.

coronavirus
Kvůli této situaci mnoho herců a vysoce postavených vládních činitelů nešetřilo kritikou politického vedení v Novém Dillí. To má národ krizí provést, z údajů posledních dní je však jasné, že ve své roli selhává. Politici však zástupce sítě Twitter požádali, aby zhruba 100 podobných příspěvků smazali.

india
Twitter žádosti vyhověl, uživatele však nadále transparentně informuje o tom, kam se příspěvek poděl. Zástupci sociální sítě potvrdili, že pokud uživatelé vznesou oprávněnou námitku vůči obsahu příspěvku, Twitter následně vyhodnotí, zda obsah porušuje zákony dané země. V takovém případě pak zakáže zobrazování příspěvku na jejím území, v ostatních zemích je však stále dostupný. Pokud příspěvek porušuje podmínky samotné sociální sítě, je následně smazán úplně.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentářů

  1. To je dobra hysterie, zkusil bych lekare a mozna to bude i na hospitalizaci 🤭👍

  2. Teď budu fakt hnusný, ale je jich tam víc, než ta krajina unese, jsou negramotní a takovou hordu už ani nejde edukovat, už vůbec ne dotovat. Čím dál se bude odkládat nějaká razantní akce, která hrubě poruší lidská práva, tím horší to bude. Zdaleka to není jediný národ, který trpí přemnožením, a zbytek země s nimi.

  3. Ve spoustě věcí nesouhlasím s naším panem prezidentem, s názorem na novináře mi ale nezbývá než souhlasit. Takovéto články jsou na hraně poplašné zprávy a zastrašování.

    Indie – 1,35 miliard občanů. ČR – 10,7 milionu občanů. Abyste si uvědomili tu „katastrofu, musíte všechna čísla dělit cca 120.

    Přepočteno na počet obyvatel mají cca 3000 nově nakažených denně a cca 30 úmrtí při naprosto tragické zdravotní péči. No katastrofa nejkatastrofovatější.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).