Domů » Bleskovky » Imguru uniklo 1,7 milionu uživatelských dat, zjistil to po třech letech

Imguru uniklo 1,7 milionu uživatelských dat, zjistil to po třech letech

Známý portál pro sdílení fotografií a obrázků Imgur používají desítky milionů uživatelů a populární je třeba i ve spojení se sítí Reddit. Nyní se ukázalo, že již v roce 2014 uniklo 1,7 milionů emailových adres a hesel.

Imgur se o celém problému dozvěděl až před několika dny, když ho úniku informoval bezpečnostní expert Troy Hunt, který ho odhalil. Společnost na oznámení zareagovala rychle a po 25 hodinách již vyrozuměla všechny postižené uživatele speciálním emailem a resetovala jejich hesla.

Bohužel se tak děje až po několika letech, takže ukradená data již mohla být dávno zneužita. Pozitivní na celé věci je snad jen to, že Imgur oproti většině ostatních služeb neukládá žádná jiná data než email, uživatelské jméno a heslo, takže i zneužitelnost údajů není taková, jako třeba u Uberu, jemuž data také nedávno unikla.

Jak byl útok proveden Imgur teprve vyšetřuje, ale je prý možné, že byl prolomen šifrovací algoritmus. Ten byl ale nahrazen v roce 2016 silnějším, takže stejný útok již opakovat nejde.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).