Imagine Cup 2013 zná své vítěze: Kdo pojede do Sankt-Petěrburgu?

Microsoft včera vyhlásil vítěze národního finále soutěže studentských projektů Imagine Cup 2013. Porotu nejvíce oslovil projekt reSound – jedinečná a velmi poutavá mobilní logická hra využívající rozšířenou realitu, jež změní tablet nebo mobilní telefon na zařízení, která dokáží najít a ohýbat hudbu skrytou pod vrstvou naší reality.

Vítězný tým s názvem WickedGames složený ze studentů Fakulty informačních technologií na VÚT v Brně (Rudolfa Kajana, Tomáše Mileta, Istvána Szentandrásiho a Michala Zachariáše) bude pod vedením svého mentora, Adama Herouta, reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále. To proběhne 8. – 12. července 2013 v ruském Sankt-Petěrburgu. WickedGames vzbuzuje vysoká očekávání, neboť v Imagine Cupu nepatří k žádným nováčkům. Již dvakrát se se svými nápaditými herními tituly s ekologickým tématem dostal na celosvětové finále, předloni dokonce získal bronzovou medaili.

„Z úspěchu v národním kole máme velkou radost a jsme hrdí na to, že můžeme reprezentovat Českou republiku v tak  prestižní mezinárodní soutěži, jako je Imagine Cup. Našemu projektu reSound jsme se intenzivně věnovali několik měsíců a jsme rádi, že odborná porota ocenila jeho přínosy. Poměření sil s nejlepšími týmy z celého světa je pro nás velkou výzvou. Jsme však připraveni tuto šanci plně využít a umístit se mezi top týmy,“ hodnotí úspěch v národním finále zástupce vítězného týmu WickedGames, Michal Zachariáš.

 

Vedle nominace na celosvětové finále Microsoft ocenil i nejlepší projekty v jednotlivých kategoriích. Nejlepším týmem v kategorii World Citizenship se stal tým Book Keepers s aplikací BookCaching. Ta se zaměřuje na modernizaci tradiční hry BookCrossing a nabízí hledání knih podle geografické polohy. V kategorii Innovation zvítězil tým FoodGraph se stejnojmennou službou (s webovým rozhraním i mobilní aplikací), která pomáhá s výběrem a plánováním správného jídelníčku s ohledem na chutě a zdraví konkrétního člověka.

Všichni soutěžící získají technologickou a poradenskou podporu společnosti Microsoft, která jim může na bázi jejich Imagine Cup projektu pomoci úspěšně nastartovat vlastní firmu.

Přehled hlavních kategorií Imagine Cupu 2013

  • World Citizenship, souboj aplikací, které mají potenciál přispět nejen k řešení vzdělávacích, společenských nebo zdravotních problémů lidstva.
  • Games , do které vstupují ty nejzábavnější hry pro děti a mládež postavené na platformách Microsoftu.
  • Innovation, která vybírá ty nejzajímavější inovace z oblasti sociálních sítí, vyhledávání, internetové inzerce, nakupování či ojedinělého nápadu.
Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku