Domů » Bleskovky » iMac Pro jde do prodeje. Připravte si minimálně 140 tisíc korun

iMac Pro jde do prodeje. Připravte si minimálně 140 tisíc korun

Apple dnes začal celosvětově prodávat svůj nejvybavenější počítač iMac Pro, který byl představen v červnu na konferenci WWDC. Toto zařízení vychází z klasického 27″ iMacu, liší se však mnohem výkonnějším hardwarem, šedým zevnějškem a hlavně cenou – základní konfigurace stojí 139 990 korun.

Za tyto peníze dostanete počítač s osmijádrovým procesorem Intel Xeon W, 32 GB RAM, 1TB SSD úložištěm a grafickou kartou Radeon Pro Vega 56 s 8 GB vlastní paměti. To vše je zabaleno do atraktivního těla, jehož přední stranu okupuje 27″ displej s rozlišením 5 120 × 2 880 pixelů. Apple nicméně na svých stránkách nabízí konfigurátor, s nímž lze iMac Pro vybavit ještě výkonnějším a daleko dražším hardwarem – za 18jádrový Intel Xeon W, 128 GB RAM, 4TB úložiště a grafickou kartu Radeon Pro Vega 64 s 16GB pamětí lze utratit více než 400 tisíc korun. Bohužel počítač nejde nijak dodatečně upgradovat, takže zvolená konfigurace je zároveň finální.

Pochopitelně iMac Pro není zařízení určené na běžné surfování po internetu, ale na práci, která takto náročný hardware vyžaduje – střih videa, složité výpočty, práce s grafikou, apod. Pokud si chcete udělat s novým iMacem Pro radost pod stromeček, musíme vás zklamat – počítač v základní konfiguraci má podle Apple dorazit 3 nebo 4. ledna, na vyšší konfigurace si počkáte 6 až 8 týdnů.

V příštím roce by navíc měl Apple představit klasický Mac Pro, tedy výkonný počítač bez displeje, který by mělo jít dodatečně upgradovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments