Domů » Bleskovky » iMac Pro jde do prodeje. Připravte si minimálně 140 tisíc korun

iMac Pro jde do prodeje. Připravte si minimálně 140 tisíc korun

Apple dnes začal celosvětově prodávat svůj nejvybavenější počítač iMac Pro, který byl představen v červnu na konferenci WWDC. Toto zařízení vychází z klasického 27″ iMacu, liší se však mnohem výkonnějším hardwarem, šedým zevnějškem a hlavně cenou – základní konfigurace stojí 139 990 korun.

Za tyto peníze dostanete počítač s osmijádrovým procesorem Intel Xeon W, 32 GB RAM, 1TB SSD úložištěm a grafickou kartou Radeon Pro Vega 56 s 8 GB vlastní paměti. To vše je zabaleno do atraktivního těla, jehož přední stranu okupuje 27″ displej s rozlišením 5 120 × 2 880 pixelů. Apple nicméně na svých stránkách nabízí konfigurátor, s nímž lze iMac Pro vybavit ještě výkonnějším a daleko dražším hardwarem – za 18jádrový Intel Xeon W, 128 GB RAM, 4TB úložiště a grafickou kartu Radeon Pro Vega 64 s 16GB pamětí lze utratit více než 400 tisíc korun. Bohužel počítač nejde nijak dodatečně upgradovat, takže zvolená konfigurace je zároveň finální.

Pochopitelně iMac Pro není zařízení určené na běžné surfování po internetu, ale na práci, která takto náročný hardware vyžaduje – střih videa, složité výpočty, práce s grafikou, apod. Pokud si chcete udělat s novým iMacem Pro radost pod stromeček, musíme vás zklamat – počítač v základní konfiguraci má podle Apple dorazit 3 nebo 4. ledna, na vyšší konfigurace si počkáte 6 až 8 týdnů.

V příštím roce by navíc měl Apple představit klasický Mac Pro, tedy výkonný počítač bez displeje, který by mělo jít dodatečně upgradovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. UNI, uz mas dost v prasatku?

 2. To by si koupil jedině blázen :D

 3. Proč myslíš? Pokud si to někdo koupí, tak se předpokládá, že mu to vydělá ty peníze zpátky, jedna zakázka a je to zpátky. Uvědom si, že tohle už není spotřebka, se kterou budeš brouzdat na facebooku

  • Můžeš mi říct, která zakázka potřebující takový výkon si po odečtení nákladů na projekt vydělá +-200-300 tis.? Díky.

  • Běžně třeba filmová studia stříhají vide v ultravysokém rozlišení. Třeba tam. Určitě by se našla spousta dalších míst..

  • Skylark (neregistrovaný) 14.12.2017 v 18:50
   Běžně třeba filmová studia stříhají vide v ultravysokém rozlišení. Třeba tam. Určitě by se našla spousta dalších míst..

   ….
   Jasně a oni celou dobu čekali až se apple probudí a vydá PC za 400K :D

  • ze si neumis predstavit vyuziti takoveho stroje ve tvem udelu delnicke tridy jeste neznamena, ze to vyuziti nema.

  • Velká filmová studie hlavně nestříhají na Workstation ale na speciálních serverech a dnes se přesouvají do Cloudu. Dalším zásadním omezením bude kvalita panelu, který nebude dosahovat kvalit specializovaných monitorů od Eizo či jiných výrobců.

   iMac Pro je spíš stylovka než pracovní nástroj. Nepochybuji, že si spoustu zákazníků najde.

  • Cílová skupina jsou youtubeři a jim podobní. Ti za sebou povětšinou nemají velké teamy ale stříhají si videa solo. Díky tomuto stroji je můžou stříhat přímo ve 4k rozlišení bez jediného škubu. A jasný nemluvím o youtuberských českých joudech co točí videa v selfie modu na iphone, ale o profesionálech jako je např. MKBHD.

   [odkaz]

 4. hlavny predajny argument tohoto all-in-one je ten, ze je tmavy, a nie svetly ako vsetky okukane apple pocitace…

  • Bílá barva je +1000 USD, aby to pro jistotu moc nevybočovalo ze standardu ….. :D

 5. Dufam, ze tam nebudu davat faceid :-) [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).