Ikonický DeLorean se brzy dočká elektrického nástupce. Nový model Alpha 5 vypadá skvěle

2023 Delorean Alpha 5 back

Asi každý, kdo se trochu zajímá o auta, zná legendární DeLorean z osmdesátých let. Proslavily jej ikonické vyklápěcí dveře, hranaté tvary i populární filmová série Návrat do budoucnosti. Společnost DeLorean Motor Company nyní odhalila první obrázky elektromobilu Alpha 5, který podědil systém otevírání dveří a stovky dosáhne za tři sekundy.

2023 Delorean Alpha 5 front
DeLorean Alpha 5

Pro pořádek je nutno zmínit, že se již nejedná o stejnou firmu, která s populárním sporťákem v minulém století přišla. Značku DeLorean totiž získala společnost z Texasu, která se původně specializovala na náhradní díly pro tyto dnes již veterány. V dubnu letošního roku oznámila návrat legendy v podobě čistě elektrického modelu.

Novinka má být vybavena baterií s kapacitou 100 kWh a nabídne dojezd okolo 480 km. Maximální rychlost bude činit 250 km/h. To jsou ale parametry základního modelu, byť o žádné další variantě se zatím výrobce nezmínil. Nedozvěděli jsme se ani konkrétní cenovku, ačkoliv můžeme čekat, že bude vysoká.

Design má na bedrech italské studio Italdesign, které navrhlo i původní DMC-12 z roku 1981. Kromě racčích dveří se ale mnoho křivek předchůdce nedochovalo. Novinka má značně oblejší tvary a původní dvě sedadla vystřídají čtyři. Na bližší pohled si ale budeme muset počkat do 21. srpna, kdy dojde k oficiálnímu odhalení na Pebble Beach v Kalifornii.

delorean
Původní DeLorean
Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku