TOPlist

IKEA vylepšila mobilní aplikaci. V rozšířené realitě si nově navrhnete celou místnost

ikea

V roce 2017 připravil švédský prodejce nábytku IKEA ve spolupráci se společností Apple aplikaci, která umožňovala uživatelům využít možnosti rozšířené reality. Cílem bylo umožnit zákazníkům umístit produkty IKEA do místnosti a usnadnit tak výběr toho správného kusu nábytku.

Provedení však nebylo optimální, zájem o rozšířenou realitu mezi uživateli brzy opadl a zmíněná aplikace sloužila především k umisťování pohovek do různých částí měst a židlí do výtahů. S iPhony 12 však přišel i LiDAR senzor, který výrazně vylepšuje umístění virtuálních předmětů v reálném prostředí a jejich ukotvení na místě.

Nová aplikace IKEA Studio má výrazně vylepšit zážitek z navrhování domácnosti

Nově tak Švédové přicházejí s výrazně vylepšenou aplikací nazvanou IKEA Studio. Ta je dostupná pouze uživatelům výše zmíněných zařízení a je schopna poměrně přesně zaměřit různé místnosti, které poté uživatelé mohou naplnit nábytkem dle svého výběru. Možnosti jsou široké, od změny barvy zdi až po umístění jednoho předmětu na druhý, tedy například lampičky na skříňku.

Studio SPACE10, které na aplikaci pracuje, je nyní otevřeno veškerým návrhům, se kterými uživatelé přijdou. Jak informuje server Wired, IKEA Studio stále nenabízí propojení mezi prodejní stránkou a samotnou aplikací. Pokud si tedy na webové stránce najdete kus nábytku, který byste rádi na zkoušku umístili do obýváku, musíte jej pak znovu najít v IKEA Studio, kam navíc musíte zadat rozměry daného produktu. Stále je tedy na čem pracovat, provázání s reálnou databází obchodu s nábytkem by však mohlo přijít brzy.

Autor článku David Preiss
David Preiss

Kapitoly článku