Sledujte nás na YouTube

IKEA integruje do svého nábytku a lamp bezdrátové nabíječky

Bezdrátové nabíjení mobilních telefonů je velmi návyková záležitost, ovšem procento mobilních telefonů, které tuto technologii podporují, je stále mizivé. Bezdrátové nabíječky navíc nejsou součástí balení těchto telefonů a vyžadují další investici, což jistě také brzdí rozvoj této technologie. V zahraničí je snaha dostat bezdrátové nabíjení do fastfoodových řetězců, do svých stolů je integruje například McDonalds nebo Starbucks.

  

V dalším rozšiřování by mohla napomoci švédská nábytkářská společnost IKEA, ta představila portfolio nových výrobků s integrovanou bezdrátovou nabíječkou a podporou v mobilních telefonech nejrozšířenějšího standardu Qi. Kromě samostatných dobíjecích podložek najdeme v nabídce několik druhů lamp, dva noční stolky a také kryty pro bezdrátové nabíjení pro vybrané druhy telefonů včetně iPhone.

    

Dobíjecí místo je vždy označeno křížkem v kolečku, aby bylo zajištěno správné umístění zařízení. Prodej nových produktů se rozběhne v polovině dubna v USA a ve Velké Británii s cenou začínající na 30 librách (1 200 Kč bez DPH); očekáváme, že v blízké budoucnosti dojde rozšíření na globální trh.

   

Pokud se vám nechce čekat, tady máte návod, jak integrovat vaši existující bezdrátovou nabíječku do nočního stolku (pochopitelně z řetězce IKEA).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. mimonaut (neregistrovaný)

    super, ještě aby měli něco, co bude odpovídat designu domácnosti. To co je na fotce je děs běs..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *