Domů » Bleskovky » iFixit rozebral Galaxy Fold. Kvůli vážné konstrukční chybě je extrémně křehký

iFixit rozebral Galaxy Fold. Kvůli vážné konstrukční chybě je extrémně křehký

Ohebný Samsung Galaxy Fold mohla prozatím otestovat pouze hrstka youtuberů a jiných influencerů, bohužel zkušební test rozhodně nedopadl podle představ korejského giganta. Část zkušebních jednotek se z různých důvodů pokazila, a proto Samsung odvolal naplánované zahájení prodeje a zahájil svolávací akci. Minimálně jeden kus však zpátky vcelku nedostane.

Aktualizováno 26. 4. v 12:45: Na žádost společnosti Samsung byla ze serveru iFixit kompletní rozborka Samsungu Galaxy Fold stažena. Zřejmě je to z toho důvodu, že Samsung se u Galaxy Foldu chystá provádět drobné konstrukční změny, které by měly zamezit výše zmíněným problémům, a informace z rozborky by tak byly zavádějící. Redaktoři iFixit nicméně přislíbili, že jakmile bude Galaxy Fold v prodeji, udělají rozborku novou ;-)

ifixit

Galaxy Fold je extrémně křehký

Redakce serveru iFixit se totiž k jednomu vzorku dostala a podrobila jej kompletní rozborce. Analýza odhalila některé konstrukční chyby, z nichž jedna je markantní – mezi precizně navrženým a zkonstruovaným kloubem a ochrannou polymerovou vrstvou se nachází značná mezera, kterou mohou pod displej vnikat nečistoty. Jakmile se tak stane, dojde k vyboulení displeje, což obvykle vede k jeho nenávratnému poškození.

ifixit3

Samsung se sice chlubil testy odolnosti ohebné konstrukce, jeho testovací stroje ale pracují ve sterilním prostředí, kde je výskyt nečistot značně omezen. Kvůli nebezpečí úniku designu zřejmě nedošlo k řádnému ověření funkčnosti v reálném prostředí, kdy by se odhalené nebezpečí projevilo. Redakce iFixit tak označila Galaxy Fold jako znepokojivě křehký a Samsung bude mít hodně práce, aby chybu v konstrukci napravil.

ifixit2

Telefon dostal index opravitelnosti 2 z 10, a to právě kvůli křehkosti; jinak se zdá, že část komponent je modulární a mohou být nezávisle měněny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments