Domů » Bleskovky » IDC: Trh s tablety meziročně silně rostl, Apple nadále ztrácí pozici proti Androidu

IDC: Trh s tablety meziročně silně rostl, Apple nadále ztrácí pozici proti Androidu

Trh s tablety stále roste, ve třetím čtvrtletí letošního roku se prodalo 47,6 milionu zařízení, což je růst z loňských 34,8 milionu. Na prvním místě zůstává Apple iPad, ale tržní podíl klesl ke 29,6 %. Na druhém je Samsung, který naopak svojí pozici posílil, a to na 20,4 procenta. Ostatní tři výrobci také rostly, Asus skončil na třetím místě se 7,4 procenty, čtvrté je Lenovo se 4,8 % a pátý Acer s 2,5 %. Za zmínku stojí Amazon, který ze seznamu vypadl.

 

Tyto poslední údaje pocházejí od analytické společnosti IDC. Dále hodnotí, že meziroční růst dosáhl 36,7 procenta. iPad ztrácel pozici především proti tabletům se systémem Android, zatímco tablety s Windows podle IDC stále těžko hledají pozici na trhu. Jedním z důvodů většího propadu Applu byla absence nového produktu během roku. Situace by se měla pro Apple zlepšit v průběhu vánočního čtvrtletí, jelikož půjde do prodeje iPad Air a iPad mini s retina displejem. Výrobci zahrnuti v kategorii ostatní mají na svědomí více než jednu třetinu zařízení a stojí mezi nimi společnosti jako Microsoft, Amazon, HP a Dell.

David Podzimek

12 komentářů

 1. njn lidi jdou hlavně po ceně a kvantitě.. těch co si koupí kvalitní tablet a připlatí si je málo :/

  • Jen jestli to neni tim, ze u Androidu si vyberes tablet presne podle pozadavku. Bud levny a nebo i drahy a kvalitni. iPad se zastupuje pouze high-end, proto uz nikdy nebude masovka.

 2. Fore (neregistrovaný)

  Tyhle ARM based zařízení za pár let zmizí, nebo budou jen v tom nejlevnějším segmentu. Osobně chápu telefon s Androidem, tam není o desktopové funkce tolik stát. Ale tablet bych koupil jedině s Win….

  • Ty. Já ne. Tablet má fungovat jako multimediální zařízení ne na programování nebo CAD. A multimediálně je iPad prostě lepší jak Win.

  • Fore (neregistrovaný)

   To ano, ale za rok, dva už to může být úplně jinak. A základna vývojářů pro Win je gigantická….

  • Fore: Nějak se ale ta gigantická základna vývojářů (dle jakých statistik jich je gigantická vůči iOS nebo Androidu, btw?), ale nějak ne a ne se ukázat u Modern UI, asi to někde vázne;-)

  • Mám ipad mini a musím podotknúť ze minimálne prehravač videa je na iPade tragicky. Ale zachraňuje je to vlc. Ostatne prehrávače neprehraju vo free verzii 6 kanálový zvuk DD.

  • jenda lumia 800 (neregistrovaný)

   Greenarrow: neřekl bych že je na tom Apple multimediálně nejlépe, sestřenice si ho teď koupila a jeho bezdrátové propojení s televizi je snad bez Apple TV nemožné, to můj W8 to zvládne bez problému.

  • lexx (neregistrovaný)

   Máš jasně pravdu! Právě jsem si koupil skvělou microvlnou troubu, ale její bezdrátové připojení s televizí mi taky vůbec nefunguje. Jedině po kabelu. Takový krám…!!!

  • To si nemyslim. Ja povazuju za zaklad mobility a multimediality to, abych se mohl pripojit na svou VPN pres jeden port (napriklad kvuli FUPu operatora) nebo abych si mohl namapovat sitovou jednotku a mohl si poustet serialy s titulkama ze site v libovolnem formatu …. tohle mi zadny ipad nebo android nezajisti … ano, jsou pro android nejake placene aplikace, ktere se umi velmi mizerne pripojit ke sdilenemu disku, ale je to silene pomale a pro 720p musim byt max 2m od anteny, protoze to neni nativni …. poradny tablet jedine s W8(.1).

  • lexx (neregistrovaný)

   To TOMAS_X …. nevím jak na Androidu, ale na iOS si pouštím přes domácí WiFi filmy ze síťovýho disku úplně v pohodě v HD kvalitě i s českýma titulkama. Přes nativního VPN klienta v iOS se do své domácí sítě taky dostanu v pohodě, akorát to samozřejmě na filmy není, protože GSM data to rychlostí nedávají. Víš houby …

 3. Tak to se dalo čekat, že podíl Apple neudrží, ale ty tablety má stále nejpromakanější.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).