Husiti: Nová česká hra ve stylu Plants vs. Zombies vyšla pro Android a iOS

Nová hra Husiti vychází z rodinné animované komedie režiséra a výtvarníka Pavla Koutského, která do českých kin vstoupí již 7. listopadu. Titul lze zdarma stáhnout na App Store a Google Play. Je určena pro iPhone od verze 3GS, pro Android od verze operačního systému 2.3, verze pro tablety pak bude k dispozici příští týden. Hra je vytvořena pouze v češtině.

Celou hrou provází postavy z filmu Mlhoš a Záboj, kteří otvírají jednotlivé bitvy a občas přijdou i s nějakou tou taktickou radou. Cílem hry je ubránit se nájezdům křižáckého vojska a zamezit tak prolomení husitské obrany. Změřit své síly s křižáky si lze v 9 bitvách na dohromady 3 historických bojištích. Hráč strategicky staví 8 druhů bojovníků proti 8 různým křižáckým silám. Zahrát si lze i nekonečnou hru, která trvá až do samého prolomení husitské obrany křižáckým vojskem. Pro tuto formu hry musí být uživatel obdařen zkušenostmi z předešlých her a svůj výsledek tak může porovnávat s ostatními hráči. Ve hře je možné si pro zlepšení obrany dokoupit tzv. kouzla (např. husitská píseň, bažina atd.).

  

S hrou Husiti si jejich vývojáři dali za cíl především pobavit a nalákat hráče milou, zábavnou grafikou a nekonečnými možnostmi v herní strategii a taktice. O návykovosti hry se přesvědčili už sami na vlastní kůži: „Při testování hry se jeden kolega tak zabral do bitvy o Tábor, že zapomněl vystoupit v Olomouci z vlaku a musel vystoupit až v Ostravě“, přiznává s úsměvem Bob Tetiva, jeden z hlavních mozků týmu Brainzmobile.

- -

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku