Domů » Bleskovky » Husiti: Nová česká hra ve stylu Plants vs. Zombies vyšla pro Android a iOS

Husiti: Nová česká hra ve stylu Plants vs. Zombies vyšla pro Android a iOS

Nová hra Husiti vychází z rodinné animované komedie režiséra a výtvarníka Pavla Koutského, která do českých kin vstoupí již 7. listopadu. Titul lze zdarma stáhnout na App Store a Google Play. Je určena pro iPhone od verze 3GS, pro Android od verze operačního systému 2.3, verze pro tablety pak bude k dispozici příští týden. Hra je vytvořena pouze v češtině.

Celou hrou provází postavy z filmu Mlhoš a Záboj, kteří otvírají jednotlivé bitvy a občas přijdou i s nějakou tou taktickou radou. Cílem hry je ubránit se nájezdům křižáckého vojska a zamezit tak prolomení husitské obrany. Změřit své síly s křižáky si lze v 9 bitvách na dohromady 3 historických bojištích. Hráč strategicky staví 8 druhů bojovníků proti 8 různým křižáckým silám. Zahrát si lze i nekonečnou hru, která trvá až do samého prolomení husitské obrany křižáckým vojskem. Pro tuto formu hry musí být uživatel obdařen zkušenostmi z předešlých her a svůj výsledek tak může porovnávat s ostatními hráči. Ve hře je možné si pro zlepšení obrany dokoupit tzv. kouzla (např. husitská píseň, bažina atd.).

  

S hrou Husiti si jejich vývojáři dali za cíl především pobavit a nalákat hráče milou, zábavnou grafikou a nekonečnými možnostmi v herní strategii a taktice. O návykovosti hry se přesvědčili už sami na vlastní kůži: „Při testování hry se jeden kolega tak zabral do bitvy o Tábor, že zapomněl vystoupit v Olomouci z vlaku a musel vystoupit až v Ostravě“, přiznává s úsměvem Bob Tetiva, jeden z hlavních mozků týmu Brainzmobile.

- -

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Marek (neregistrovaný)

    Tak uz mam hru stazenou, ale pokud nechcete utracet za extra ‚kouzla‘, tak je hra priserne narocna. Udelal jsem prvnich 6 kol, ale 7. kolo je masakr.. Jinak je to pekne udelany :)

  2. Dohrál jsem bez dokoupení až k 8. kolu, pak to pedle mě bez IAP nejde.

  3. martin (neregistrovaný)

    Zakladni cast (9 lvl) jde po trose treninku projit i bez pouziti jedineho kouzla. Usetrena kouzla se potom daji vyuzit v nekonecne hre – bohuzel se ale neobnovuji. Nikdy bych si kouzla nezaplatil, a tak kdykoli mam novy napad, ktery by mohl vest k rekordu, tak vymazu v Aps pamet u teto hry, projedu rutinne 9 lvl a pak napad proverim. Zatim jsem udelal jen 150 a nevim jak dal – to uz chodej jen samy zombici, na ktery jsem kratkej. Trochu na ne zabira „ostepar“, ale jak jsou zombici 3 najednou, projdou az do Tabora a konec… NEJAKY NAPADY??? Kouzlo husitska pisen je mimochodem dost slabota.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).