Sledujte nás na YouTube

Huawei zveřejnilo finanční výsledky za rok 2014: Prodeje smartphonů meziročně vzrostly o třetinu

Společnost Huawei uveřejnila hospodářské výsledky za rok 2014. Tržby celkově stouply na 12,2 miliardy USD (čímž byla poprvé překročena magická hranice deseti miliard), což znamená meziroční nárůst o plných 30 %. Dodávky se zvedly o 7,8 % na celkových 138 milionů zařízení, z čehož 75 milionů tvořily chytré telefony – v této kategorii tak zlepšení oproti předešlému roku činí plných 48 %. Huawei si tedy bezpečně drží pozici trojky na trhu.

 
Půl roku po představení se prodaly čtyři miliony kusů modelu Ascend P7

Zásluhu na tom má změna strategie výrobce, který se začal zaměřovat na prémiovější segment. To ostatně dokazuje i fakt, že na prodejích mají velký podíl modely Ascend P7 (recenze) se čtyřmi miliony prodanými kusy během prvního půl roku na trhu a Ascend Mate 7 (recenze), jenž během tří měsíců od uvedení zaznamenal přes dva miliony zakoupených exemplářů.  Zlepšení doznalo také celkové povědomí o značce. Podle průzkumu společnosti IPSOS provedeného ve 32 státech vzrostlo z 52 % na 65 %, což v praxi znamená, že dvě třetiny dotazovaných o existenci Huawei vědí.

 
Dva miliony kusů za tři měsíce po uvedení – to jsou prodejní čísla tabletofonu Ascend Mate 7

Pozadu v otázce prodejů rozhodně nezůstala ani dceřinná značka Honor, jejíž logo na sobě nese 20 milionů zařízení prodaných v roce 2014. Plných osm milionů z toho si připisuje Honor 3C (recenze), další čtyři patří modelu Honor 3X (u nás Huawei Ascend G750) a o tři miliony se zasloužil Honor 6 (recenze). Výrobce se samozřejmě netají tím, že i v letošním roce chce obrat zvedat a také rozšiřovat své pole působnosti. Uvidíme, jak se mu to bude dařit.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

7 komentářů

 1. wepezwanil (neregistrovaný)

  skvely vysledek, jen tak dal.

 2. Michal (neregistrovaný)

  Není divu, Huawei na to prostě má a je rok od roku lepší. Mám Mate7 a musím uznat, že nic lepšího jsem v ruce ještě neměl… Jen tak dál, Huawei…

  • Pedes (neregistrovaný)

   ano Huawei ušel velký kus cesty. Mate se povedl, ale i menší smartphony jsou moc hezké a kvalitní.

 3. Cheetah007 (neregistrovaný)

  Nj…nova krev, huawei sice ze zacatku zadna slava, ale rozjeli to dobre, hodne investovali do reklamy, hw maji vyborny, takze jsou po pravu tam kde jsou.

 4. biscuit84 (neregistrovaný)

  Nuz, nikdy by som to nebol byval povedal, ale Android telefony si uz budem kupovat len tie Cinske.kvalita a HW pararmetry prevysuju aj slavny Samsung a cena je polovicna :) Takze Huaweiu gratulujem, myslim, ze cisla su zasluzene :)

 5. Samone (neregistrovaný)

  Nestává se to často…vlastně nestalo se to vůbec :-), že bych souhlasil se všemi komentáři v diskusi…taky gratuluju a přeji hodně úspěchů s kvalitními telefony…

 6. Cheetah007 (neregistrovaný)

  Vidim ze nastesti v teto diskuzi jsou solidni a nestaranni lide, kteri nebudou hned srovnavat s ostatnimi ci stacet rec, na jinou konkurencni platformu/y. :)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *