Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Huawei Watch 2 (2018) oficiálně: konečně s podporou LTE

Huawei Watch 2 (2018) oficiálně: konečně s podporou LTE

Společnost Huawei potichu odhalila své nové chytré hodinky Huawei Watch 2 (2018) postavené na platformě WearOS. Název, design i vnitřní výbava odkazují na model představený v únoru na veletrhu MWC, hlavní novinkou je v tomto případě podpora sítí LTE.

Ta může být realizována dvěma způsoby – buď vložením nanoSIM nebo skrze eSIM. V nabídce také bude model bez podpory LTE, ten je však až na nové barvičky zcela totožný s původní verzí. Design zůstal nezměněn, stále tak před sebou máme hodinky spíše sportovního zaměření, které z čelní strany reprezentuje 1,2″ OLED displej s rozlišením 390 × 390 pixelů. Ochranu zajišťuje sklo Gorilla Glass, hodinky jsou voděodolné s certifikací IP68.

Huawei Watch 2 (2018) stále pohání čipset Snapdragon 2100, neboť na nový revoluční hodinkový čipset od Qualcommu se stále čeká. Procesoru jsou k ruce 768 MB operační paměti, pro ukládání dat slouží 4GB úložiště. Kapacita akumulátoru činí 420 mAh a má hodinky udržet 1 a půl dne, v případě využívání sítí LTE klesne výdrž na den.

K čemu hodinkám slouží LTE?

Hodinky s LTE čipem umožňují volání a využívání webových služeb, například streamování hudby. Díky vestavěnému GPS čipu je navíc možné sledování trasy v reálném čase. Mezi další senzorovou výbavu patří gyroskop, akcelerometr, snímač tepové frekvence, elektronický kompas, barometr a také snímač elektrické vodivosti kůže.

Huawei Watch 2 (2018) jsou zatím dostupné v Číně, cena LTE modelů je stanovena na 2 000 CNY (asi 6 900 korun bez DPH), varianta bez LTE modemu přijde na 1 450 CNY (asi 5 tisíc korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. kedarh (neregistrovaný)

    Dobrý den,

    moje otázka je, bude podporovat LTE tady v Čechách? 800 Mhz tuším.

  2. Kde je elegantni vzhled jednicek ? :-(

  3. kedarh (neregistrovaný)

    Starý procesor…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel