Huawei vyvinulo nový typ baterie. Dokáže odolat mnohem vyšším teplotám

Zima nebo teplo – dva scénáře, které bateriím příliš nesvědčí. Huawei však nyní uvedl nový typ baterie, která odolá o něco extrémnějším podmínkám, než tomu bylo doposud.

Pro nové baterie typu Li-ion se rozhodl využít grafenu – supertenké formy uhlíku, která je při vyšších teplotách méně nestabilní. Tato látka dovolí, aby baterie vydržely teplo o několik stupňů vyšší. Společnosti Huawei se v pokusech povedlo otestovat baterii, která vydržela až 60° Celsia. Došlo zde tak k posunu o celých 10°. Grafen také dokáže prodloužit životnost baterie až dvojnásobně.

Struktura grafenu
Struktura grafenu

Huawei testoval jak grafenové, tak standardní baterie při stejných provozních podmínkách. Verze vytvořené z grafenu dokázaly provozní teplotu držet o 5° níže. I po dvou tisících nabitích si baterie stále udržuje 70 % své životnosti. Testy také prokázaly, že pokud byste baterie vystavili vysokým teplotám po více než 200 dní, jejich kapacita klesne o pouhých 13 %. Grafenové baterie zatím nejsou u smartphonů a dalších chytrých zařízení natolik rozšířené. Jak se ale zdá, možná bychom na ně nemuseli čekat již příliš dlouho.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel